Šiaulių dailininkų sąjunga šiauliečiams pristato parodą „Vienas kūrinys Šiauliams“

Vasario 16 d. 15 val. maloniai kviečiame Jus į Šiaulių dailininkų sąjungos parodos „Vienas kūrinys Šiauliams“ atidarymą Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245).

Pirmosios parodos pasisekimas ir jos dalyvių gausa paskatino tęsti šį projektą ir šiemet ji surengiama antrą kartą. Šių metų parodos pavadinimas „Vienas kūrinys Šiauliams“ susietas su Alma Mater miestu. Ir nieko čia keisto – visi parodos dalyviai yra baigę Universiteto Menų fakultetą arba dirbę jame, o ir miesto gimtadienis šiais metais sutampa su jubiliejine „Saulės“ mūšio data.

Ar Vieno kūrinio paroda, kurioje savo darbus rodo per penkiasdešimt tos pačios meno mokyklos dailininkų (J. Rudokienė, G. Rudokas, J. Želkauskas, A. Mosiejus, A. Augutis, R. Rumauskaitė, R. Uogintienė ir kt.) iš keturiolikos Lietuvos miestų, gali atskleisti mokyklos meninę raišką, stilistiką, problematiką, suformuoti siekius ar iššūkius jauniems kūrėjams?

Paroda įvairialypė, sukonstruota iš kartais visai nesuderinamų vaizdų. Tačiau, manyčiau, istorijos – tapytos, pieštos, lipdytos ir pačių menininkų pasakojamos – yra šio projekto jungiamoji grandis.

Parodoje dalyvauja ir Vilniaus tapybos parodų grandai: Romanas Balinskas ir Ramūnas Grikevičius. Ramūnas tęsia savo gyvenimo žaidimų ar tyrimų liniją, vaizduodamas jam artimus žmones ar labai asmeniškas sentencijas. Atskira parodoje fotografijos kolekcija. Savo darbus eksponuoja Regina Šulskytė, Paulius Karpas, Salomėja Jastrumskytė, menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

Neįprastus filmus šį kartą pristato video menininkai Justas Jurkevičius ir Virginijus Malčius. Justo filmas apie miesto valkatas, kurie tiesiog egzistuoja ir tiek. Menininkas jiems pripiešia kaukes ir sukuria iš jų būties siurrealistinę kompoziciją…

Virginijus Malčius animuoja tragiško įvykio metaforas: viename Lietuvos mieste – Kėdainiuose – tėvas nužudė ir sumetė savo vaikus į šulinį. Šiurpu, baisu… Menininkas dažnai kalba nepatogiomis temomis, kuria vaizdus ir taip į dialogą kviečia mus, žiūrovus. Kine ir animacijoje tai atskleisti galima labai įvairiai. Virginijaus ryžtą kurti aktualiomis temomis įvertins patys žiūrovai.

Paroda „Vienas kūrinys Šiauliams“ kuria Lietuvos istorijos įvykių metaforas, vaizdus, kelia klausimus, aktualius žiūrovams, menininkams ir Šiaulių miestui.