Socialinės rizikos šeimų namuose įmontuoti dūmų jutikliai

Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai vykdė prevencinę akciją „Dėl socialinės rizikos, šeimų, kurios savo gyvenamąsias patalpas šildosi kietojo kuro krosnimis“.

spintele prie krosnies1Akcijos tikslas – padėti socialinėms rizikos šeimoms suvokti, jog gaisras yra pavojingas reiškinys gyvybei ir būtina jausti poreikį būti saugiems ir saugoti aplinką. Kiekvienas   turėtų jaustis atsakingas už save ir savo artimuosius, būti pasirengęs užtikrinti saugumą. Gyventojai, kasdien naudojantys kieto kuro krosnimi ir eksploatuojantys jas aplinkoje, turėtų būti labai atidūs ir atsargūs. Privalo elgtis taip saugiai, kad išvengtų skaudžių žūčių ar turto sunaikinimo.

Akcijos metu Šiaulių mieste aplankytos 45 socialinės rizikos šeimos, auginančios nepilnamečius vaikus. Gyvenamosiose patalpose buvo įmontuoti autonominiai dūmų jutikliai. Pareigūnai gyventojams paaiškino apie jutiklio priežiūrą, testavimą ir priminė, kad iš dūmų jutiklio nebus jokios naudos, jeigu jo baterijos bus tuščios arba jų visai nebus. Taip pat buvo priminta, kad labai anksti apie gaisrą gali įspėti turimas dūmų jutiklis, kurio garsus signalas įsijungia patalpoje plintant degimo produktams ir dūmams. Jis informuoja apie gaisrą pirmoje gaisro stadijoje, kai žmonės dar gali išsigelbėti patys ir užgesinti gaisrą.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai gyventojams paaiškino, kad norint „Kūrenti saugiai“ neužtenka namuose įsirengti dūmų jutiklį, bet ir būtina išvalyti suodžius dūmtraukyje, prie krosnių nesandėliuoti malkų ir kitų degių medžiagų, kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, prie jų reikia prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą. Virtuvės ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose draudžiama palikti be priežiūros kūrenamas krosnis ar leisti jas prižiūrėti mažamečiams vaikams. Taip pat paaiškinta, kad gaisras gali kilti ne tik nuo netvarkingos krosnies, bet ir nuo netvarkingos elektros instaliacijos, bet ir dėl elektros prietaisų naudojimo taisyklių nesilaikymo ar jų pažeidimo, neatsargaus rūkymo arba be priežiūros namuose paliktų vaikų.

Socialinės rizikos šeimoms, auginančioms nepilnamečius vaikus buvo akcentuojama, kad gaisrą gali sukelti mažiausias neapdairumas.