Po Kovo 11-osios pareigūnų akiratyje – neblaivūs vairuotojai ir kiti pažeidėjai

5 (1)Ilgąjį savaitgalį Šiaulių apskrities policija papildomą dėmesį skiria saugaus eismo kontrolei, vairuotojų blaivumui. Įprasta, kad per šventes, poilsio dienas ar ilguosius savaitgalius padaugėja neblaivių asmenų. Kai kurie vairuotojai nesibaimindami dėl savo ir aplinkinių saugumo sėda prie vairo, nors prieš kelias valandas būna vartoję alkoholinių gėrimų, kiti drąsiai jaučiasi net ką tik išlenkę vieną ar du bokalus alaus. Siekdami užbėgti už akių galimoms nelaimėms, šeštadienį Šiaulių pareigūnai surengė reidą, per kurį tikrino vairuotojų blaivumą, ar vairuotojai ir keleiviai segi saugos diržus, fiksavo kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

6 policijos ekipažai nuo 7 valandos ryto išsibarstė Šiaulių gatvėse. Dauguma stabdomų vairuotojų teigė, per šventę alkoholio nevartoję. Kiti prisipažino gėrę, bet nedaug, todėl nesibaimindami pūtė į alkoholio matuoklį. Drąsus buvo ir vyriškis, teigęs vakar išgėręs apie pusę butelio degtinės. Alkoholio matuoklis jo kraujyje alkoholio neužfiksavo.

Vis tik ne visiems vairuotojams rytas buvo sėkmingas. Apie 9 valandą ryte Gegužių gatvėje sustabdytam2 (1) vairuotojui nustatytas lengvas girtumas – 1,23 promilės. 31-ienų vyras teigė, alkoholio vartojęs prieš keliolika valandų. Tas pats ekipažas priešpiet Užmiesčio gatvėje pastebėjo kreivokai važiuojantį dviratininką. Alkoholio matuoklis jo kraujyje parodė 1, 95 promilės alkoholio. 43-ejų dviratininkas buvo įsitikinęs, kad jį policijai įskundė sugyventinė. Dar vienas ryte sustabdytas vairuotojas buvo vartojęs alkoholinių gėrimų, tačiau alkoholio kiekis kraujyje neviršijo leistinos normos.

Per kelias valandas pareigūnai nustatė ir kelis kitus pažeidimus: 3 asmenys nesegėjo saugos diržų, 3 neturėjo privalomojo draudimo, 3 – techninės apžiūros, 2 vairuotojai važiavo su negaliojančiais vairuotojo pažymėjimais, 1 vairuodamas kalbėjo mobiliojo ryšio telefonu.

Po pietų policijos ekipažai reidą pratęsė Pakruojo ir Radviliškio rajonuose.