8 patarimai, kaip išsirinkti gerą kuprinę ir mokyklinę aprangą

Artėjant rudeniui ir rugsėjo pirmajai, pradeda suktis mintys apie vaikų paruošimą mokyklai. Šiame straipsnyje pasidalinsime patarimais apie vienus svarbiausių mokyklinių pirkinių – vaikiškus rūbus ir mokyklines kuprines.

KAIP IŠSIRINKTI GERĄ KUPRINĘ?

1. Mokyklinės kuprinės dydis

Nutarkite, kokio dydžio kuprinės jums reikia. Pagalvokite, kiek knygų vienai dienai reikės susidėti. Apmastykite, ar kuprinėje taip pat norėsite sutalpinti sportinę aprangą ir priešpiečių dėžutę. Taip pat atkreipkite dėmesį, kiek skyrių ir kišenėlių turi kuprinė. Vaikui bus lengviau, kai daiktai kuprinėje bus sudėlioti organizuotai. O ir mažus daiktus: pinigus, telefoną, flomasterius, kišenėlėse ras greičiau.

Beje, bus patogu, jei kišenėlė bus ir kuprinės išorėje – vandeniui. Ištroškus nereikės ilgai ieškoti.

2. Mokyklinės kuprinės, kurios nežaloja nugaros

Svarbu, kad mokyklinės kuprinės petnešos reguliuotųsi. Taip galėsite nustatyti, kad kuprinė ant vaiko nugaros nebūtų per žemai ar per aukštai ir būtų tvirtai prigludusi.

Beje, rinkoje dabar galite rasti nemažą ergonominių kuprinių pasiūlą. Jos iš kitų išsiskiria tuo, kad prisitaiko prie vaiko nugaros ir svorį paskirsto itin tolygiai. Kuprinės nugarėlės medžiaga būna ortopedinė – su specialiais išlinkimais, paminkštinimais ir gerai kvėpuojanti.

Ergonominių ir kitokių mokyklinių kuprinių galite ieškoti internetinėje parduotuvėje pigu.lt. Ten itin didelis pasirinkimas ir nemažos nuolaidos!

3. Išsirinkite mokyklinės kuprinės audinį

Rinkitės tvirtą, lengvą, kvėpuojantį audinį. Dabar mokyklinės kuprinės labai dažnai gaminamos iš sintetinių audinių. Jie lengvesni už odą, tad vaiko nugarai nepridės papildomo svorio. Sintetiniai audiniai taip pat atsparesni vandeniui – jei tektų eiti per lietų.

4. Rinkitės patogius užtrauktukus

Mokyklinės kuprinės užtrauktukai turėtų būti dvipusiai. Prieš pirkdami kuprinę, visus užtrauktukus gerai patikrinkite. Bus nesmagu, jei grįžus namo suprasite, kad kažkuris neveikia ir kuprinę reikia grąžinti. Beje, masyvūs, ryškūs užtrauktukai gali būti puikus madingas mokyklinės kuprinės akcentas.

5. Pirkite stilingą kuprinę

Visų pirma rinkitės tokią, kuri patiktų jūsų vaikui ir atitiktų jo stilių. Pirmokui gali patikti kuprinė su filmų personažais, galaktikos, dinozaurų elementais. Vyresniam reikės subtilesnės, gal net tamsesnės arba kaip tik ryškios vienspalvės mokyklinės kuprinės. Beje, turėkite omenyje, kad labai šviesi kuprinė greitai išsiteps – juk vaikas ją nešios kasdien. Tad juoda ar tamsi kuprinė nėra blogas variantas – vaikui bus lengviau pritapti minioje. Kuprinę taip pat galite derinti ir prie uniformos.

 

VAIKIŠKI RŪBAI MOKYKLAI

6. Uniforma

Labai daug mokyklų Lietuvoje jau prašo, kad jų mokiniai dėvėtų uniformas. Atėjus į mokyklą prieš rugsėjo pirmąją, jus turėtų informuoti, ar yra parinktas specialus audinys, dizainas. Mokykla gali nurodyti, kur reiktų įsigyti audinį ir kaip turėtų būti pasiūti uniforminiai vaikiški rūbai. Tuomet teks apsilankyti pas siuvėją.
Gali būti, kad nurodys tik švarko ir kelnių, sijono spalvą. Tokiu atveju uniformą nusipirkti ir susikomplektuoti galėsite patys. Apsilankykite turguje, parduotuvėse, kur parduodami vaikiški rūbai – tikrai rasite kažką tinkamo.

7. Vaikiški rūbai kasdienai

Po švarku dėvėti išeiginius marškinius vaikui bus ne visada patogu. O ir švarką, išsitepus, gali tekti pakeisti kita apranga. Tokiu atveju vaikiški rūbai turėtų atitikti tą patį uniformos spalviškumą. Kasdienai galite įsigyti įvairių bliuzonų, medvilninių marškinėlių ilgomis ar trumpomis rankovėmis. Šaltesniam sezonui pravers termo apatiniai – vaikas nesušals ir neperkais žaisdamas.

8. Vaikiški rūbai sportui

Sportinė apranga mažiesiems tiesiog būtina. Ne tik kūno kultūrai, bet ir laisvalaikiui gamtoje ar po
pamokinėje veikloje. Rinkitės kvėpuojančią, leidžiančią laisvai judėti sportinę aprangą. Žinoma, taip pat ir stilingą – tokią, kokia patinka jūsų vaikui.

Linkime rasti geriausiai jūsų vaikui tinkančią kuprinę, mokyklinę aprangą ir kitas prekes vaikams. Tegu
mokslo metai prasideda apsipirkinėjant smagiai!

Šaltinis: null