Šiauliai

Policija prašo dalintis nuotraukomis, kuriose tarpukario policininkai

2015 metų spalio pradžioje Lietuvos policijos paskyroje Facebooke buvo paskelbta keliasdešimt Policijos departamente sukauptų archyvinių nuotraukų, kuriose įamžinti tarpukario Lietuvos policijos pareigūnai. Policija netruko sulaukti atgarsių: gautas ne vienas laiškas (net iš Jungtinių Amerikos Valstijų) su tarpukario nuotraukomis, o vienoje iš rinkinio nuotraukų, kurios aprašą sudarė tik apytiksliai metai ir vietovė, pavyko identifikuoti beveik visus įamžintus žmones!

            Iš patirties žinoma, kad nemažai gyventojų šeimos albumuose turi nuotraukų su įamžintais tarpukario Lietuvos policijos pareigūnais. Policija kviečia visus pasidalinti tokiomis nuotraukomis.  Kam to reikia? Tikimasi, kad tai padės papildyti Lietuvos policijos istoriją, pirmiausia – įvardinti jos žmones, nusakyti likimus.

Suskaitmenintas nuotraukas prašytume siųsti elektroniniu paštu spauda@policija.lt. Jei tokios galimybės neturite, galima jas atnešti ir į Šiaulių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (Šiauliai, Aušros al. 19, informacija tel. tel. 8 41 397 510), kur nuotraukos bus nuskenuotos, įtrauktos į archyvą, o originalai grąžinti.

              Ką daryti, jei gyvenate, tarkim, Kairiuose ar Linkuvoje, turite įdomių tarpukario nuotraukų ir mielai jomis pasidalintumėte, bet neturite įrangos ir galimybių suskaitmeninti? Tokiu atveju patartume kreiptis į savo rajono policijos komisariatą:

    Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatas  ( Šiauliai, Purienų g. 48, tel.+370 41 39 788)

    Joniškio rajono policijos komisariatas   ( Joniškis Medžiotojų g. 1, tel. +370 426 6 3136)

    Pakruojo rajono policijos komisariatas   (Pakruojis, Vytauto Didžiojo g. 15, tel. +370 421 4 6333)

    Radviliškio rajono policijos komisariatas (Radviliškis, Gedimino g. 36, tel. +370 422 4 8510)

    Raseinių rajono policijos komisariatas      (Raseiniai, Maironio g.7, tel. +370 428 7 9616)

      Tai sukels papildomų rūpesčių, bet už tai jūsų nuotraukos pateks į albumą ir bus išsaugotos ateities kartoms.     Galbūt jums pavyks sužinoti ir kaip susiklostė vienų ar kitų ano meto pareigūnų, įamžintų turimose nuotraukose, likimas. Jei ne, gal pavyks išsiaiškinti bent vardą, pavardę, vietovę, tikslius nuotraukos padarymo metus.

        Beje, neatmestina ir galimybė, kad fotografijose įamžintųjų giminės, artimieji ar pažįstami nėra matę šių nuotraukų, ir jos jiems taps malonia staigmena.

               2018 metais Lietuvos policija minės sukūrimo šimtmetį. Tikimasi, kad šia proga galbūt pavyks policininkus ir visuomenę nustebinti išskirtiniu leidiniu, į kurį sugultų istorinės nuotraukos.

        Tad verskime  istorijos puslapį kartu!

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

 

 

 

 

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai