Amsis aplankė vaikučius

Eismo įvykių, į kuriuos patenka ir nukenčia pėstieji, padaugėja rudenį ir žiemą, esant sudėtingesnėms eismo sąlygoms, prastesniam matomumui, o ypač tada, kai patys pėstieji, pažeisdami Kelių eismo taisykles, nenešioja atšvaitų, nedėvi ryškiaspalvių liemenių ir tampa nematomais arba sunkiai pastebimais kelyje. Pagrindinė nelaimių, kuriose nukenčia vaikai, priežastis – neatsargus elgesys keliuose, todėl itin svarbu ugdyti saugaus elgesio įgūdžius, šviesti ir mokyti mažuosius eismo dalyvius nuo ankstyvos vaikystės.

Siekdami stiprinti eismo dalyvių saugumą keliuose ir gatvėse bei skatinti naudoti šviesą atspindinčias apsaugos priemones, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnai toliau lankosi mokymo ir ugdymo įstaigose. Lapkričio 17-18 dienomis Prevencijos poskyrio viršininkas, bendruomenės pareigūnė ir policijos bičiulis Amsis aplankė Girkalnio pagrindinės mokyklos pradinukus, Girkalnio darželio auklėtinius ir jų svečius iš Kauno rajono Babtų lopšelio-darželio bei Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“ trijų grupių – „Ežiukų“, „Pelėdžiukų“ ir „Bitučių“, vaikučius.

Susitikimų metu policininkai su vaikais kalbėjosi apie saugų elgesį kelyje, kur ir kaip galima pereiti gatvę, kaip elgtis autobuse ir iš jo išlipus, kodėl važiuojant automobiliu reikia prisisegti saugos diržą, kaip saugiai važiuoti dviračiu. Svečiai jauniesiems klausytojams suteikė žinių apie atšvaitų svarbą tamsiu paros metu, pademonstravo kaip juos tinkamai segėti. Policijos pareigūnai vaikams aiškino, jog gatvėje ir kelyje svarbiausia neskubėti, ragino juos būti atsakingais, drausmingais, atidžiais, atsargiais ir pastabiais.

Jaunieji eismo dalyviai ne tik įdėmiai klausėsi pareigūnų, atsakinėjo į klausimus apie saugų eismą, bet ir aktyviai įsijungė į diskusijas. Kad vaikai būtų saugūs kelyje, policininkai jiems dovanojo po atšvaitą bei linkėjo naudoti jį pagal paskirtį.