„Antiidealas“ – unikalus meno reiškinys Šiaulių dizaino savaitėje 2017

Gegužės 1 – 7 dienomis vyksianti Šiaulių dizaino savaitė 2017 šiais metais kviečia susipažinti su unikaliu meno ir mados reiškiniu – talentingiausių jaunosios kartos menininkų sukurtu projektu „Antiidealas“. „Antiidealas“ – tai išskirtinė drabužių kolekcija, dokumentinis filmas ir nuotraukų paroda, o „Antiidealo“ dėmesio centre – drabužių dizainerio ir jo modelio asmenybės bei jų ryšys. „Antiidealo“ mados kolekcija bus pristatyta Dizaino savaitės uždarymo renginio metu gegužės 6 dieną, o forografijų paroda bei dokumentinis filmas lauks žiūrovų gegužės 2 – 7 dienomis Dizaino savaitės 2017 štabe „epiCentras“ (Vilniaus g. 166).

Analogų Europos meno pasaulyje neturintis projektas „Antiidealas“ vyko 2015 metų rugpjūčio – gruodžio mėnesiais Vilniaus Markučių dienos veiklos centre. Projekto metu Lietuvoje ir užsienyje pripažintos jaunosios kartos drabužių dizainerės Vidmina Stasiulytė, Modesta Kremerytė KREMER, Rūta Lendraitytė UTALLA, Aleksandra Glušinaitė, Elzė Sakalinskaitė ir Milita Balčaitytė (dizaino studija „INDIGO TEXTILE“) lankėsi Markučių centre bei bendravo su jo klientais – proto negalią turinčiais žmonėmis. Užsimezgusi draugystė bei įgyta unikali patirtis įkvėpė menininkes sukurti drabužių kolekciją, atspindinčią jų pasirinktus modelius. Šią originalumu, stilingumu ir pozityvumu spinduliuojančią kolekciją prieš fotografės Raimondos Vyšnios objektyvą pademonstravo patys ją įkvėpę modeliai. Apie kolekcijos kūrimą ir dizainerių ir modelių bendravimą sukurtas dokumentinis filmas.

„Neįgaliojo esame įpratę „nepastebėti“ arba žiūrėti į jį su gailesčiu, baime, o kartais – ir su pasibjaurėjimu. Tai, deja, per ilgus metus susiformavęs požiūris į „kitokius“ žmones – ir šis požiūris trukdo iš tiesų pažinti ir suvokti, kad kitoniškumas – labai sąlyginis, kad jis egzistuoja tik sukurtas mūsų pačių. „Antiidealas“ suteikia progą pamatyti modelį kūrėjo akimis, lyg per tarpininką, vertėją, interpretatorių. „Antiidealo“ drabužių kolekcija – kintančiose formose ryškėjantis žmogaus turinys, kontakto spalva, energijų akumuliacija. „Antiidealas“ – alternatyvus, spalvingas pasaulis, kuriame matomas Žmogus“ – sako projekto sumanytoja ir kuratorė menininkė Irma Bogdanovičiūtė.
Daugiau informacijos apie projektą – socialiniame tinkle Facebook:

https://www.facebook.com/antiidealas/

 

„Antiidealo“ mados kolekcijos pristatymas Dizaino savaitės 2017 uždarymo renginyje gegužės 6 dieną 18 valandą Dizaino savaitės štabe „epiCentras“(Vilniaus g. 166). Nuotraukų paroda bei dokumentinis filmas „epiCentre“ bus rodomi gegužės 2 – 7 dienomis.