Apdovanoti geriausieji 2015 metų sportininkai

Šiauliuose vykusioje iškilmingoje šventėje pasveikinti geriausi, daugiausiai šiais metais pasiekę šiauliečiai sportininkai.

Šiemet buvo atsisakyta senosios rinkimų sistemos, kai buvo renkamas geriausias dešimtukas, jaunųjų penketukas, neįgaliųjų penketukas, komandų trejetukas ir populiariausias.

Anksčiau į geriausiųjų sąrašus patekdavo net po kelis vienos sporto šakos atstovus, o kitų, mažiau populiarių sporto šakų atstovai likdavo nepastebėti. Šiemet 26 bendruomenės atstovai išrinko po vieną geriausią savo sporto šakoje.

Taip pat buvo išrinktas ir populiariausias sportininkas, kuriuo tapo parolimpietis Mindaugas Bilius.

Metų pasiekimo nominacijose dominavo lengvosios atletikos atstovės. Tai jau turinčios kelialapį į olimpines žaidynės Rio de Žaneire – Rasa Drazdauskaitė, Eglė Balčiūnaitė bei olimpinį normatyvą įvykdžiusi, bet dar į žaidynes nepatekusi Remalda Kergytė.

Nominacija „Olimpinė viltis“ atiteko olimpinės rinktinės kandidatams, besirengiantiems 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms: Giedrei Blekaitytei (moterų imtynės), Mantui Adomaičiui (laisvosios imtynės), Urtei Baikštytei (lengvoji atletika).

Olimpinės pamainos rinktinės kandidatams, besirengiantiems 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms: Dominykui Matijošaičiui (lengvoji atletika), Gabrieliui Pabijanskui (BMX (mažieji dviračiai).

„Parolimpinės vilties“ nominacija atiteko Jonui Spudžiui, įvykdžiusiam Parolimpinių žaidynių Rio de Žaneire A normatyvą (ieties metimo rungtis) ir Mindaugui Bernotui įvykdžiusiam parolimpinių žaidynių Rio de Žaneire A normatyvą (200 m bėgimo rungtis), B normatyvą 100 m bėgimo ir šuolyje į tolį rungtyse.

Geriausiųjų sporto šakų sportininkais tapo:

Valdas Abalikšta (plaukimas), trenerė Ema Vielavičiūtė,

Emilis Abelkis ir Žilvinas Visockas (irklavimas), treneris Robertas Barzinskis,

Mindaugas Bilius (lengvoji atletika, fizinė negalia), treneris Deimantas Jusys,

Vytaras Bloškys (regbis „Baltrex-Šiauliai“), treneris Edmundas Ščavinskas,

Dovilė Dzindzaletaitė (lengvoji atletika, trišuolio rungtis) trenerė Janina Tribienė,

Danutė Domikaitytė (moterų imtynės), treneriai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus,

Juozas Eigminas (lengvoji atletika, regėjimo negalia), trenerė Janina Tribienė,

Danielius Gutkauskas (žirginis sportas), treneris Gediminas Gutkauskas,

Aridanas Jankauskas (petankė),

Roberta Jokubaitytė (sambo), treneris Stanislovas Kulikauskas,

Austina Kasperavičiūtė (dailusis plaukimas), trenerė Jurga Dimšienė,

Andrius Klemas (taekvondo), treneris Romualdas Montvidas,

Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas (baidarių irklavimas, k-2), treneris Antanas Lankas,

Gintaras Leonavičius (krepšinis), treneriai Gediminas Petrauskas ir Vaidas Pauliukėnas,

Vestina Neverdauskaitė (futbolas), treneris Rimantas Viktoravičius,

Domantas Norkus (šaškės), trenerė Sandra Laurutienė,

Donatas Mickus (orientavimosi sportas), trenerė Kristina Urbonaitė,

Santa Pakenytė (dziudo), treneris Stanislovas Kulikauskas,

Ramūnė Petrauskaitė (žolės riedulys „Gintra-strektė-universitetas“), treneris Vaidotas Vaičeliūnas,

Viktorija Petraitytė (kūno fitnesas), treneris Vidmantas Lukys,

Vilma Rimšaitė (BMX), treneris Albertas Rimša,

Arnas Rumševičius (tinklinis), treneriai Aivaras Strockis ir Modestas Strockis,

Algirdas Skudrickas (sportinė radiopelengacija), treneris Algimantas Dapkus,

Mantvidas Vaičiulis (krepšinis, klausos negalia), treneris Arūnas Augaitis,

Tomas Vaišė (tenisas), treneris Šarūnas Kulnys,

Žanas Gabrielius Virbauskas (rankinis), treneris Stanislovas Nainis.

Šiaulių savivaldybės informacija