AktualuŠiauliai

Aplinkosaugininkai Rėkyvoje pastebėjo apie 30 kormoranų

Masiškai ėmus degti pernykščiai žolei, susirūpinta durpynų padėtimi. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento, Šiaulių savivaldybės viešosios tvarkos ir civilinės saugos skyriaus darbuotojai, ugniagesiai gelbėtojai ir ugniagesiai savanoriai surengė reidą „Žolės deginimo atvirose teritorijose prevencija“ ir tikrino Rėkyvos ežero pakrantes ir durpyno prieigas. Kitas aplinkosaugininkų ekipažas Šiaulių regiono apylinkes žvalgė iš oro ir fiksavo visus aplinkosauginius pažeidimus.

Siekiant užkirsi kelią gaisrų kilimui pastarosiomis dienomis rengiama daugiau reidų ir tikrinimų. Įsiplieskę durpynų gaisrai padaro daug žalos gamtai, o jų likvidavimas trunka ilgai ir reikalauja daug resursų. Vienas didžiausiu durpynų Šiaulių regione yra Rėkyvos. Vykdant reidą „Žolės deginimo atvirose teritorijose prevencija“ Rėkyvos ežero pakrantės apžiūrėtos ir vandens plaukiant kateriu. Atkreiptas dėmesys ar nėra įrengtos stovyklavietės, laužavietės, ar nedaromi kiti aplinkosauginiai pažeidimai. Laimei, Rėkyvos prieigos, nepaisant gan sauso periodo, dar pakankamai drėgnos ir gaisrų tikimybė maža.

Kelionės metu pastebėtas kitas nerimą keliantis reiškinys, tai didėjantis kormoranų būrys. Nemažai žalos Juodkrantėje pridarę paukščiai pinta ir į šalies gilumą. Pernai Rėkyvos ežere šie paukščiai pastebėti tik keli. Šiemet jų jau trys dešimtys. Ar jie Šiaulių pašonėje apsistoję laikinai, ar kurs perimvietes, kol kas neaišku. Gausėjant kormoranų populiacijai ilgainiui gali pradėti kisti Rėkyvos botaninis-zoologinis draustinis. 

DSC_0185(1)Siekiant išaiškinti daromus aplinkosauginius pažeidimus pasitelktas sraigtasparnis. Juo apžiūrėtos Šiaulių regiono apylinkės. Iš viršaus vaizdas ne tik įspūdingas, tačiau ir matosi viskas kur kas aiškiau. Telšių rajone, viename iš ežerų rasti tinklai. Kelmės rajone trys nelegalus karjerai ir keli sąvartynai. Nustačius žemės savininkus bus teikiami privalomi nurodymai.

Iš viršaus buvo stebima ar nedeginama žolė. Gaisrų neužfiksuota, o išdegusios žolės plotai nedideli ir pavieniai. Žolės deginimo atvejų mažėja, nes žemės savininkai baiminasi ne tik baudų bet ir netekti išmokų už žemę. Mat apie kilusius gaisrus yra informuojama Nacionalinė mokėjimo agentūra, kuri gali sumažinti išmokas už žeme.

Šiaulių regiono aplinkosaugininkai savo kontroliuojamas valdas iš oro apžiūrėjo pirmą kartą.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai