Atnaujintas Šiaulių sanatorinės mokyklos baseinas

Šiaulių sanatorinėje mokykloje oficialiai atidarytas atnaujintas baseinas. Miesto lėšomis finansuotas projektas mokyklos bendruomenei suteiks galimybę naudotis tiek moderniai įrengtu baseinu, tiek dušais ir persirengimo kambariais.

Ceremonijoje, kurioje dalyvavo sanatorinės mokyklos ir miesto savivaldos atstovai, pasidžiaugta, kad nuo šiol Šiauliai gali pasigirti dar vienu moderniu baseinu. Miesto mero pavaduotjas Justinas Sartauskas pabrėžė, kad sanatorinėje mokykloje esantis baseinas bus reikalingas visai Lietuvai, nes į mokyklą gydytis ir mokytis suvažiuoja vaikai iš įvairių šalies regionų. Naujojo baseino dėka mokiniai ir mokytojai turės dar geresnes sąlygas vystyti sudėtingą gydymo procesą. Puikias gydymo ir sveikatos stiprinimo galimybes įvertino ir Parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Mokyklos baseino plotis – 13 m. 65 cm, ilgis – 25 m, gylis – nuo 1,12 m. iki 1,82 m. Šiaulių sanatorinės mokyklos plaukimo baseinas eksploatuojamas nuo 1976 m. Nuo to laiko buvo nekeista baseino technologinė įranga, šalto ir karšto vandens linijos, šildymo sistema, neatliktas patalpų remontas. Baseino technologinė įranga, šalto ir karšto vandens vamzdynai buvo susidėvėję, baseino vonia nesandari, keramikinių plytelių glazūra baseine ir dušuose nusidėvėjusi, plytelės supleišėjusios, suskilusios, persirengimo kambarių grindų dangos medinės.

Šiaulių sanatorinė mokykla ugdo ir teikia gydymo pagalbą vaikams, turintiems judesio ir padėties, lėtinių neurologinių sutrikimų, segančių progresuojančia skoliozės forma. Plaukimas, mankštos – vienos pagrindinių gydymo, sveikatos stiprinimo procedūrų, todėl modernus baseinas sanatorinei mokyklai turi ypatingą reikšmę.

Šiaulių miesto tarybos sprendimu 2017 m. birželio m. 29 d. buvo skirtos Šiaulių miesto savivaldybės lėšos baseino technologinės įrangos, baseino vonios, dušų ir persirengimo kambarių kapitaliniam remontui.

2017 m. liepos mėnesį buvo sudaryta renovacijos darbų rangos sutartis su UAB ,,Dusmenėliai“. Tada prasidėjo projektavimo ir statybos darbai. Renovacija baigta 2017 m. gruodžio mėnesį.  Baseino renovacijos bendra vertė – 348 200  Eur.