Bibliotekos ir ligoninės bendradarbiavimo pradžioje – ligonių paroda

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos organizuoto atviros psichiatrijos mėnesio renginys, kurio metu atidaryta psichikos ligonių kūrybinių darbų paroda, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Respublikinės Šiaulių ligoninės ir P. Višinskio bibliotekos bei skaitymų popietė ,,Gyvenimo švelnus prisiglaudimas” – puikus įrodymas, kad ši liga kratosi stigmos gniaužtų, pacientai kratosi baimių, drąsiai eina į viešumą.

Renginyje skambėjo vaikų ir paauglių psichiatrijos skyriaus muzikos terapeuto Kęstučio Kupčinsko muzika, liejosi ligoninės pacientų, bei gydymo įstaigos ir bibliotekos darbuotojų skaitomos savo kūrybos bei kitų autorių eilės, gitaros garsai. Taip pirmą kartą viešoje erdvėje pristatyta psichikos ligonių meninių dirbinių bei paveikslų paroda.

Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Nijolia Kasparavičienė, pristatydama išskirtinę, pirmą kartą viešoje erdvėje surengtą parodą, kuriai pateikti skirtingi darbai, atlikti skirtinga technika, sakė: „Kiekvienas darbas yra paciento padėka klinikos gydytojui, personalo darbuotojui. Nenurodyti darbų autoriai, bet kiekvienas jų sako: „Ačiū“.

Į visus atėjusius, visus pasiilgusius grožio ar norinčius pasidalinti savyje nešiojamu grožiu, kreipėsi Psichiatrijos klinikos vyriausioji slaugos administratorė Laimutė Onutė Mikelevičienė, išsakiusi daug gražių žodžių apie kiekviename mūsų esantį kūrybos pradą, dovanotą nuo gimimo, pasidžiaugė gražia paroda bei prisiminė prieš metus N. Kasparavičienės išsakytą pasiūlymą, parodą, kuri anuomet buvo surengta Psichiatrijos klinikos Psichikos sveikatos dienos proga, pristatyti ir bibliotekoje. „Žinių ir grožio šventovė tapo mums langu į šiauliečių širdi, mintis ir supratimą“, – sakė parodos organizatorė L. O. Mikelevičienė, parodai kruopščiai rinkusi pačius vertingiausius darbus, kurie džiugina ne tik medikų širdis, bet, pirmiausia, atliko psichosocialinės reabilitacijos vaidmenį kiekvienam pacientui, prisilietusiam ligoje prie meno.

Šventės dalyviai pakviesti į salę, kur buvo pasirašyta Respublikinės Šiaulių ligoninės ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos bendradarbiavimo sutartis. Šių dviejų įstaigų bendradarbiavimas prasidėjo prieš dvejus metus, kai bibliotekoje buvo pirmą kartą surengtas poezijos skaitymo ir klausymosi popietė. Šį kartą po bibliotekos skliautais ne tik skambėjo kūrėjų eilės, atlikėjų dainos, lydimos gitaros garsų.

Šį kartą P. Višinskio bibliotekos direktorius dr. Bronius Maskuliūnas ir Psichiatrijos klinikos direktorė Ilona Pavlavičienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį, nutiesiančią tiltus tolimesnei draugystei ir bendradarbiavimui be baimės išeiti į viešumą.

Šaltinis: null