Choras Atžalynas“: 25-eri profesionalumo metai

Lapkričio 25 d. 17 val. Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“ (Aušros al. 15) vyks Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinio choro „Atžalynas“ jubiliejinis koncertas. 25 metus gyvuojančio choro jubiliejiniame renginyje susitiks skirtingos choristų kartos, o koncerto klausytojai išgirs visiems girdėtų, žinomų kūrinių, tačiau ir maloniai nustebs pasiklausę visiškai naujų, specialiai jubiliejiniam koncertui parengtų muzikos kūrinių. Profesionalus, brandus, bet drauge šiltas ir jaukus – toks numatomas jubiliejinis „Atžalyno“ koncertas.

Renginys nemokamas.

Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“, įkurtas dar 1992 m., sėkmingai gyvuoja ir klesti iki šiol. Kolektyve chorinio meno mylėtojai lavina savo vokalinius įgūdžius, bendrauja, keliauja, dalyvauja koncertuose, renginiuose, konkursuose, gyvena aktyvų chorinį gyvenimą. Kolektyvas ne tik vyksta koncertuoti bei dalyvauti konkursuose Lietuvoje ir užsienyje, bet ir rengia koncertus savo mieste ir respublikoje, dalyvauja miesto šventėse, bendradarbiauja bei draugauja su Lietuvos bei užsienio chorais.

Savo profesionalumą „Atžalynas“ demonstruoja konkursuose, kur laimi prizines vietas. Jis tarptautinių chorų konkursų užsienyje ir Lietuvoje aukso, sidabro medalių laimėtojas, įvairių konkursų laureatas. 2011 m. gautas iškiliausias Lietuvos liaudies kultūros centro „Aukso paukštės“ apdovanojimas sutelkė chorą siekti dar didesnių profesionalumo aukštumų.

Jubiliejiniame 25-mečio „Atžalyno“ koncerte choristai atsiskleis gražiausiomis muzikos spalvomis. Organizatoriai išduoda, kad skambant puikiai žinomiems kūriniams, chorui diriguos buvusios vadovės Jurgita Juozūnienė bei Marija Žibūdienė. Anot „Atžalyno“ vadovo Mindaugo Žalalio, „pagrindinė koncerto idėja – sukviesti visus buvusius choristus, kolegas, bendraminčius, jaukiai ir smagiai pabendrauti muzikos kalba. Esame Šiaulių miesto choras, todėl savo klausytojų, šiauliečių, labai laukiame ir tikimės surengti jiems tikrą šventę“.

Renginio svečiai turės galimybę išgirsti ir svečių atliekamą repertuarą. Į šventę choras „Atžalynas“ pasikvietė savo draugus: Pasvalio kultūros centro mišrų chorą „Canticum novum“ (vad. Rimvydas Mitkus), Šiaulių rajono kultūros centro mišrų chorą „Melomanai“ (vad. Jovita Bražukienė ir Nerilė Bernotienė), o visiems chorams akomponuos gyvo garso grupė „Marabuband“. Renginio metu skambės ir bendri visų atlikėjų kūriniai iš „Dainų šventės“ repertuaro, o koncerto pabaigoje tradiciškai nuaidės „Kur giria žaliuoja“.