Dainų progimnazijoje – dėmesys smurto problematikai ir susitikimas su policija

Pirmadienį Dainų progimnazijoje vyko 5-8 klasių konferencija „Konfliktai mokykloje ir jų sprendimo būdai“, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į smurto ir patyčių problemas mokyklose. Konfliktai mokyklose, kaip ir kitose visuomeninio gyvenimo srityse, yra neišvengiami. Todėl labai svarbu ugdyti konfliktų sprendimo ir bendradarbiavimo kultūrą.

Konferencijoje dalyvavo Dainų ir „Juventos“ progimnazijų 5-8 klasių mokiniai. Dalyviai pristatė savo pranešimus, dalyvavo grupiniame darbe. Dirbdami komandose mokiniai piešė konflikto siužetą, aptarė ir pristatė konfliktų sprendimų galimybes ir būdus. Konferencijos apibendrinimo metu aptarta, kad konfliktinis elgesys ne visada yra neigiamas. Konfliktas gali būti ir gėris, padėti tobulėti, keistis, augti, tik priklauso nuo to, kaip žmonės elgiasi konfliktinėje situacijoje, kaip sprendžia iškilusias problemas.

Informaciją paruošė vyr. socialinė pedagogė G. Kurapkienė

Praėjusią savaitę Dainų progimnazijoje 7 klasių mokiniams vyko integruota etikos ir Šiaulių miesto ir rajono PK Viešosios policijos skyriaus Bendruomenės pareigūnų grupės specialisto D. Budrio pamoka „Nepilnamečio teisinė atsakomybė, mokinio pareigos“. Pamokos metu mokiniai išgirdo informaciją apie tai, už kokius nepilnamečių įvykdomus administracinius pažeidimus gali būti nubausti. Buvo daug kalbama apie necenzūrinių žodžių vartojimą, rūkymą, alkoholio vartojimą. Pareigūnas pateikė pavyzdžius iš savo patirties, noriai atsakinėjo į klausimus. Pamokos metu buvo akcentuojama nepriekaištingas elgesys progimnazijoje ir už jos ribų.

Informaciją paruošė vyr. socialinė pedagogė G. Kurapkienė