Šiauliai

Didelių gabaritų atliekų tvarkymas. Ką apie tai žinome?

Lapkričio 9 d. Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto II rūmuose vyko seminaras, kuriame visas dėmesys buvo sutelktas į didelių gabaritų atliekas. Kalbėta apie atliekų tvarkymą ir su jomis susijusią situaciją Šiaulių mieste.   

Renginį organizavo Statybos ir aplinkos  inžinerijos katedra pagal Šiaulių miesto aplinkosauginio švietimo projektą „Švietimo priemonių taikymas priimant darnius sprendimus aplinkai“. Šis renginys – tai jau baigiamasis projekto etapas.

Sveikinimo žodį tarus Statybos ir aplinkos inžinerijos katedros vedėjai Editai Mockienei, prieš auditoriją stojo Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro ekologė Inga Grigaliūnienė. Seminaro dalyviai buvo išsamiai supažindinti su didelio gabarito atliekų tvarkymu. Pranešėja taip pat pristatė atliekų tvarkymo sistemą, nurodė didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių Šiaulių mieste ir rajone vietas. I. Grigaliūnienė akcentavo, kad žmonės privalo rūšiuoti atliekas, jeigu nori gyventi švaresnėje aplinkoje.

Aplinkos apsaugos studijų programos II kurso studentė Gabrielė Matijošiūtė pristatė didelių gabaritų atliekų tvarkymo situaciją Šiaulių mieste. Studentų atlikto tyrimo duomenys parodė, kad Šiaulių miesto gyventojai per mažai žino apie didelių gabaritų atliekas. Kaip tik todėl buvo sukurti ir išleisti lankstinukai apie didelių gabaritų atliekas Šiaulių mieste, jie šiauliečiams dalyti birželio 5 d. – kai minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena.

UAB ,,Personalo valdymo sistemos“ personalo projektų vadovė dr. Ligita Šalkauskienė įdomiai ir labai informatyviai papasakojo apie anketos sudarymo ypatumus. Ji paaiškino, kaip pasirinkti tyrimo metodą, kas svarbu sudarant anketą, kaip formuluoti klausimus, kada apklausti respondentus, ko reikėtų vengti sudarant anketą. Informacija buvo naudinga tiek studentams, tiek į renginį atvykusiems moksleiviams. Renginio organizatoriai tikisi, kad L. Šalkauskienės patarimai pravers jaunimui ne tik ieškant atsakymų į kitus visuomenei svarbius klausimus, bet ir atliekant tyrimus.

Projektu siekta kuo daugiau žmonių įtraukti į veiklą, prisidedančią prie gamtos saugojimo. Tinkamas atliekų rūšiavimas, perdirbimas ir antrinis panaudojimas – tai nauda ir aplinkai, ir ekonomikai.

Informaciją parengė Organizacijos komunikacijos studentė Kristina Česnauskaitė

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai