Dvi savaites mokiniai stovyklavo Kudirkos progimnazijoje

st5(1)Dvi savaites Vinco Kudirkos progimnazijoje šurmuliavusi 5-7 klasių mokinių vasaros stovykla „Sveika vasara“ baigėsi. Tačiau vaikai, jei būtų galėję, mielai būtų pratęsę stovyklavimo terminus. Tos dvi savaitės nei prailgo, nei nusibodo. O ir kaip galėjo nusibosti, jei kasdien mokinių laukė įdomūs, turiningi užsiėmimai, išvykos, kelionės, pažintys, pažinimas.

Pačią pirmąją stovyklavimo dieną į progimnaziją atvyko kariai iš KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės. Vyko kareiviškos estafetės, mokiniai apžiūrėjo ginklų ekspoziciją. Skautų dienoje dalyvavo tikrų skautų šeima: Remigijus ir Virginija Pozniakovai su sūnumis Mariumi ir Simu, kurie pasiūlė tikrai daug ir įdomių užduočių: stovyklautojai kūrė šūkius, dainavo žygio dainas, bandė įminti skautų ženklus, mokėsi titnagu įžiebti ugnį, rišo mazgus.

Sveikatos dieną į svečius atvyko masažuotoja T. Dinienė, kuri paaiškino, kuo naudingas masažas, kada jo reikia, mokiniai stebėjo, kaip ji masažavo pėdas septintokei Urtei. Tą pačią dieną sporto salėje buvo įrengta basų kojų trasa. Visi, kas tą dieną buvo mokykloje, turėjo basomis pereiti per kankorėžius, akmenukus, smėlį, pušų spyglius, žvyrą, smėlį, lapus, gėles.

Mokiniai lankėsi S. Šalkauskio ir S. Daukanto gimnazijose, dalyvavo fotosesijose, mokėsi žaisti paplūdimio tinklinį, gamino įvairius papuošalus, apsilankė ir Šiaulių gyvūnų globos namuose, ten tvarkė aplinką.

Paskutinę stovyklavimo dieną mokiniams buvo surengtos orientacinės varžybos „Pasiklydę voratinklyje“. Didžiulėje mokyklos teritorijoje reikėjo rasti net 14 punktų. Po šio renginio mokytojos juokavo, kad dabar šitie vaikai puikiai žinos kiekvieną mokyklos kieme augantį krūmą ir medį, gulintį akmenį.

Už tai, kad stovyklauti buvo ir smagu, ir naudinga, už išmonę bei didžiulį darbą atsisveikindami vaikai dėkojo socialinei pedagogei B. Jokubaitienei ir mokyklos mokytojams: „Ačiū, su jumis buvo labai smagu!“ Reikia sakyti ačiū ir gamtai, nes lijo tada, kai užsiėmimai vyko patalpose, o kai renginiai vyko lauke, tuomet maloniai šildė saulė, todėl viskas, kas buvo suplanuota, įvykdyta!

Rita Samoškienė