Garbės konsulė JAV „Dagilėliui“ nori atverti garsiausias Amerikos scenas

Neseniai iš sėkmingo koncertinio turo Jungtinėse Amerikos Valstijose grįžusį Šiaulių berniukų ir jaunuolių chorą „Dagilėlis“ pasivijo užatlantės publikos reakcija. Į Šiaulius atvykusi Lietuvos garbės konsulė JAV Ingrida Baublys JAV lietuvių bendruomenės vardu padėkojo žinomo Šiaulių kolektyvo vadovui Remigijui Adomaičiui už galimybę prisiliesti prie aukščiausio lygio muzikos ir galimybę kartu su „Dagilėliu“ švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Su choro „Dagilėlis“ vadovu susitikusi Lietuvos garbės konsulė Klivlande Ingrida Baublys neslėpė, kad neseniai JAV apsilankęs Šiaulių kolektyvas publikai paliko neišdildomą įspūdį. Kalbos ir dalijimasis įspūdžiais socialiniuose tinkluose nerimsta iki šiol. JAV gyvenantys lietuviai jau teiraujasi, kada vėl galės išvysti „Dagilėlio“ pasirodymą.

„Didžiulė pagarba Šiauliams, kad turite tokį kolektyvą. Jūs net neįsivaizduojate, kokią misiją jie atlieka. Nei verslas, nei kas kitas nepadidins Lietuvos žinomumo tiek, kiek į sceną išėjęs gražus ir talentingas Lietuvos jaunimas. Išleiskite „Dagilėlį“ į pasaulį, palaikykite ir paremkite jį, tai skleis žinią, kad mūsų šalis – aukštos kultūros valstybė. Neabejoju, kad taip atstovaujamas miestas sudomins investuotojus. Ačiū merui ir Savivaldybei, kad remiate „Dagilėlį“, – išeivijos vardu kalbėjo  Klivlande gyvenanti I. Baublys.

Su garbės konsule Ingirda Baublys „Dagilėlio“ dainavimo mokykloje susitiko Šiaulių meras Artūras Visockas ir  Seimo narys Stasys Tumėnas. Miesto vadovas neslėpė esąs sujaudintas išeivijos lietuvių atsiliepimų.

„Džiaugiuosi, kad sunkus choro vadovo Remigijaus Adomaičio ir jo choristų darbas leidžia sulaukti aukščiausių įvertinimų. Už nuoširdžias pastangas dėkoju kiekvienam „Dagilėlio“ dainininkui, kiekvienai šeimai, kurie taip pat daug prisideda prie šio kolektyvo augimo. Tai dar vienas puikus įrodymas, kad Šiaulių ateitis priklauso išsilavinusiam ir talentingam jaunimui“, – kalbėjo meras A. Visockas.

Garbės konsulė yra įsitikinusi, kad Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ galėtų JAV surengti išskirtinį pasirodymą.

„Mes esame užsidegę idėja išvesti „Daglėlį“ į garsiausias JAV scenas, kad pamatytų, kokį turtą Lietuva turi, koks mūsų šalies jaunimas. Tai galėtų būti puikiausia dovana Lietuvos atkūrimo 100-mečiui“, – teigė Ingrida Baublys.

Garbinga viešnia choro vadovui Remigijui Adomaičiui taip pat perdavė žinutes iš amerikietiškos spaudos leidinių: jose recenzija ir puikūs atsiliepimai apie choro pasirodymus JAV scenose.