Geriausia Lietuvos kardiologė dirba Šiaulių ligoninėje

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso didžiojoje konferencijų salėje ligoninės medikų bendruomenė sveikino Širdies ir kraujagyslių centro vadovę dr. doc. Jurgitą Plisienę, kuriai suteiktas „2015 metų Lietuvos kardiologo“ titulas. Dėkodama už sveikinimą kardiologė teigė, jog šis titulas skirtas ne tik jai, bet visai ligoninės kardiologų komandai, su kuria teko išgyventi produktyviausius profesine prasme gyvenimo metus.

Įpareigojimas nesustoti

DSC05798 (1)Lietuvos širdies asociacija ir Lietuvos kardiologų draugija kiekvienais metais renka metų Lietuvos kardiologą. „2015 metų Lietuvos kardiologo“ titulas suteiktas už indėlį į kardiologijos mokslo vystymą Lietuvos žmonių sveikatos labui ir įteiktas Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovei dr. doc. Jurgitai Plisienei.

Titulas buvo suteiktas per metinę ataskaitinę Lietuvos kardiologų konferenciją, vykusią Kaune.  Gavusi garbingą apdovanojimą 2015 metų kardiologė Jurgita Plisienė dėkojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Rektoriui profesoriui R. Žaliūnui, LSMU Kauno Klinikų generaliniam direktoriui prof. R. Jurkevičiui bei profesoriui R. Benečiui už suteiktą galimybę, Šiaulių ligoninės kardiologams – už palaikymą, entuziazmą ir komandinį darbą, LSMU kolegoms – už gražų bendradarbiavimą, kardiochirurgams už „žalią koridorių“ Šiaulių krašto pacientams.

 „O labiausiai dėkoju savo šeimai, vyrui Evaldui, be kurio pritarimo, palaikymo ir kantrybės šis projektas nebūtų įgyvendintas“, – teigė 2015 metų Lietuvos kardiologė Jurgita Plisienė.

Tačiau tam, kad žmogus būtų įvertintas, reikia nemažai ir paties pastangų. Kardiologė J. Plisienė teigia, jog tada, kai žmogus dirba mėgiamą darbą, kuris mielas jo širdžiai, ir rezultatai puikūs. Kardiologo darbas, pasak medikės – ne vieno žmogaus triūsas. Kardiologija – komandos darbas,

o geroje komandoje yra ir optimizmas, ir entuziazmas, ir palaikymas, ir projektai įgyvendinami drauge. Tad ir šiuo apdovanojimu Širdies ir kraujagyslių centro vadovė linkusi dalintis su kitais.

„Be abejo šis apdovanojimas yra ne tik garbė, bet ir įpareigojimas nesustoti, žengti tolyn ir įgyvendinti dar daug projektų bei plėtoti Lietuvos kardiologiją ne tik stambiose klinikose, bet ir Šiaurės Lietuvoje“, – neslėpė entuziazmo J. Plisienė.

Į kardiologiją – nuo vaikystės

Tai, kad užaugusi bus kardiologė, Jurgita žinojo jau darželyje. Kiek paaugusiai mama pasakojo, kaip ji

važiuodama automobilyje laikydavo rankoje baltą lapą ir šratinuką, kuriuo lape braukdavo kreivę. Mamos paklausta, ką čia rašo, ji jau tada žinojusi, jog rašo kardiogramą.

„Man jau vaikystėje tarsi programavosi būsimoji profesija – kardiologija“, – šypsosi didelių aukštumų šioje profesijoje pasiekusi gydytoja.

Kaune 1971 metais gimusi Jurgita Plisienė aukštąjį medicinos mokslą įgijo Kauno medicinos universiteto Medicinos fakultete. 2001 metais baigė Kauno medicinos universiteto Kardiologijos rezidentūrą. Nuo tada iki dabar dirba Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kardiologijos klinikoje gydytoja kardiologe, o intervencine kardiologe dirbo iki 2006 metų. Klinikinio bei mokslinio darbo patirties sėmėsi ir Europos klinikose. 2001-2002 metais ir 2004-2006 m. klinikinį ir mokslinį darbą dirbo Vokietijoje, Aacheno RWTH Universiteto klinikoje, kur stažuotis teko dar ne kartą. Šiame universitete apgynė disertaciją ir 2004 metais jai suteiktas medicinos daktaro laipsnis, kuris 2006 metais nostrifikuotas Lietuvoje.

Jurgita Plisienė yra daugelio mokslinių straipsnių autorė, kurių dauguma – tarptautiniai straipsniai su aukštu citavimo indeksu. Taip pat yra ir dviejų vadovėlių bendraautorė.

Medicinos mokslų daktarė dirba ir pedagoginį darbą. Dvejus metus dirbo LSMU Medicinos fakulteto Anatomijos instituto lektore. Nuo 2013 iki dabar – LSMU Medicinos fakulteto Anatomijos instituto docentė.

Nuo praėjusių metų gegužės mėnesio dr. doc. Jurgita Plisienė – Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovė. Čia dirbdama ir turėjo galimybę atsiskleisti ne tik kaip puiki kardiologė, bet ir organizatorė, koordinatorė, nuo kurios sprendimų priklauso kardiologijos pažanga ir naujovės Šiaurės Lietuvoje.

Ligoninės žingsnis pirmyn

Lietuvos kardiologai ne pirmą kartą garbingą metų kardiologo titulą skiria šiauliečiams. „2009 metų Lietuvos kardiologo“ titulas buvo suteiktas Respublikinės Šiaulių ligoninės Rentgenochirurgijos ir neinvazinės diagnostikos skyriaus vedėjai intervencinei kardiologei Aušrai Dambrauskaitei.

„Labai didžiuojuosi, kad Lietuvos kardiologai jau ne pirmą kartą nusprendžia mūsų kardiologui skirti šį titulą. Šį kartą –  Jurgitai Plisienei, jaunam žmogui. Ir tai – puikus pavyzdys jaunimui siekti panašių rezultatų. Vadovės ir jos komandos veikla – visos ligoninės žingsnis į priekį“, – skatina provincijoje gyvenantį ir dirbantį jaunimą Vaiva Makštutienė, Respublikinės Šiaulių ligoninės laikinai einanti generalinio direktoriaus pareigas.

Gydymo įstaigos vadovė pastebi, jog daktarei J. Plisienei pradėjus dirbti ligoninėje, kardiologų komanda tapo ypač stipri, o neseniai įkurto Širdies ir kraujagyslių centro darbai – svarūs ir reikšmingi, pastebimi ir šalies kardiologijos vedlių.

Kardiologų komandoje dirbantis intervencinis kardiologas Vytenis Tamakauskas, sveikindamas centro vadovę su garbingu įvertinimu, pastebi, jog gydytoja Jurgita – puiki, šiuolaikiška vadovė, kuriai atėjus gydymo įstaigoje modernėjo ir taikomos procedūros, įdiegta naujų gydymo metodų, apie kuriuos anksčiau kardiologai net nesvajojo.