AktualuŠiauliaiVerslas

Ką veikti? Aplankyti alpakų fermą prie Šiaulių

vedzioja alpakasVasaros vakarai ilgi ir šviesūs, tad ką veikti? Rekomenduojame aplankyti vos už 25 kilometrų nuo Šiaulių esančią Alpakų fermą. Alpakų auginimas ūkininkui Raimondui Neverdauskui ne tik hobis, bet ir verslas. Šiuos gyvūnus kelerius metus auginantis ūkininkas ne tik papasakos apie alpakų auginimą, galėsite juos paglostyti, galbūt netgi pavedžioti už pavadėlio, taip pat susipažinsite su dviemis čia gyvenančiomis lamomis.

Alpakų fermą surasti nesunku – pravažiavus Gruzdžių miestelį ir pasukus į dešinę atsiveria nuostabi alėja su senomis trobomis – Dargaičiai. Šio etnografinio kaimo pačiame gale, jau nuo kelio matosi aptvarai ir čia besiganantys įvairių spalvų iš Čilės atkeliavę egzotiniai gyvūnai.

Alpakų fermos šeimininkas R. Neverdauskas
Alpakų fermos šeimininkas R. Neverdauskas

Alpakų auginimas R. Neverdauskui ir pomėgis, ir darbas. Prieš kelerius metus susižavėjęs šiais gyvūnais, kelis įsigijo sau. Vėliau nusprendė daryti verslą. Tad šiandien ūkyje beveik pusšimtis alpakų. Skaičius nuolat kinta, nes didžioji dalis patelės, kurios vasarą veda palikuonis. „Būna į lauką išleidi 45 alpakas, pareina jau 46”, – juokiasi sodybos šeimininkas.

Vis daugiau lietuvių alpakas perka sodyboms papuošti. „Visi, kurie pirko – pirko dėl grožio. Įsigijo 3 – 4 skirtingų spalvų ir vaikšto jos po kiemą kaip šuniukai. Kada jos 2 ar 3, tuomet labai jaukios pasidaro, nes gauna daug žmogaus dėmesio. Kai fermoje jų labai daug, visų juk neišglostysi, todėl kai kurios ir būna gana baikščios”, – sako R. Neverdauskas. Jis priduria, kad šie gyvūnai kaip ir žmonės – turi savo charakterį. Kai kurios alpakos dažnai keliauja į parodas. Vieną dieną gali būti labai draugiškos, visi jas glostys, fotografuos, kitą dieną atrodo joms nėra nuotaikos ir jau nebe tokios meilios.

Anot verslininko, lietuviai kur kas sparčiau kuria alpakų ūkius, nei kaimynai latviai: „Pas juos gal 100 alpakų, pas mus greitai 1000 bus”.

 alpakaAlpakų auginimu ypač  domisi kaimo turizmo sodybos – gyvūnai ne tik papuošia aplinką, tačiau ir nuėda žolę, tad kartais vadinamos „gyvosiomis žoliapjovėmis”. Daug priežiūros alpakoms nereikia, o jos dar ir labai švarioss – aplinkos neteršia, mat gamtinius reikalus atlieka vienoje vietoje.

Alpakos ne tik gražios – labai vertinga jų vilna, kuri laikoma viena geriausių pasaulyje (geresnė tik Kašmyro ožkų). Jos nereikia dažyti, mat pačios alpakos gali būti įvairių spalvų. Vilnos gaminiai labai šilti, ploni ir nesukelia alergijos. Per metus nuo vieno gyvūno nukerpama iki 3 kg vilnos, tačiau šią išdirbus lieka apie 2 kg. Tiesa, apdirbti vilną tenka patiems senoviniu būdų – su rateliu. Didesnį kiekį (bent 30 kilogramų) galima vežti į Vokietiją, nes nei vienoje Pabaltijo valstybėje nėra įmonės, kuri apdirbtų alpakų vilną, ši plonesnė ir skiriasi savo struktūra nuo pvz. avies vilnos, tad reikalingi specialūs įrengimai.

****************

Daugiau alpakų nuotraukų čia.

Taigi smalsuoliai, norintys iš arčiau susipažinti su alpakomis ir lamomis visuomet laukiami fermoje (iš anksto suderinus atvykimo laiką). Daugiau informacijos www.alpakuauginimas.lt 

 

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai