Keliones pamėgęs kunigas tapo gidu

Žagarėje klebonu dirbantis Marius Dyglys jau kuris garsėja, ne tik kaip pasišventęs dvasininkas. Klebonas M. Dyglys jau antrus metus tautiečius lydi piligriminėse kelionėse į Vatikaną, Izraelį ir kt. šalis, niekad nepamiršdamas ir vietinių ekskursantų.

M. Dyglys praėjusiais metais baigė Šiaulių turizmo informacijos centro organizuojamus gidų kursus. Šiuo metu jis yra vienintelis gidu dirbantis kunigas visoje šalyje.

“Tai mano pomėgis, kurio net nepavadinčiau darbu. Tai būdas, kuriuo mezgami draugiški ryšiai”, – sako kunigas M. Dyglys. Šį savo pomėgį jis atrado visai atsitiktinai. Kartą viešėdamas Kroatijoje jis liko nepatenkintas vietinio gido paslaugos. Tai jam nesunkiai padėjo save įsivaizduoti analogiškame
vaidmenyje. Netrukus paaiškėjo, kad jis nesuklydo – M. Dygliui, kaip gidui, per metus nė kart neprireikė reklamos paslaugų – žmones veržti veržiasi į jo keliones.

M. Dyglys neabejoja, kad norinčiųjų tapti gidais dvasininkijoje atsiras ir daugiau. Nauji gidai turėtų nesunkiai įsilieti į turizmo rinką – pastaraisiais  metu Šiauliuose turistų skaičius išaugo dukart.

Norintieji tapti gidais šiuo metu gali įgyvendinti savo norą. Šiaulių TIC kviečia į gidų kursus, kuriuos baigę asmenys tampa antros kategorijos gidais. Kursų pradžia – lapkričio -14 oji. Dėl kursų kreiptis į Šiaulių TIC tel.  841 523 110.

Šiaulių turizmo informacijos centras