Kovų be taisyklių kovotojui šiauliečiui D. Taurosevičiui JAV įteiktas BJJ juodas diržas

„Man tai buvo didelė garbė kartu treniruotis ir mokytis iš vieno geriausių ir techniškiausių  BJJ kovotojų pasaulyje,  kuris mane pripažino ir įteikė Braziliško Džiu-Džitsu (toliau BJJ) juodą diržą“ – teigė Devidas Taurosevičius, profesionalus MMA (kovos be taisyklių) kovotojas, gegužės mėnesį garbingai apsijuosusiu juoduoju BJJ diržu, kurį įteikė pats BJJ pasaulio čempionas Alexander „SOCA“ Freitas.

20120921123926_827Q7748(1)Balandį praleidęs pusantrų metų Lietuvoje, Deividas „TAURUS“ Taurosevičius, daugkartinis MMA čempionas,  grįžo į JAV toliau siekti savo užsibrėžtų tikslų, kurių pagrindinis tapo BJJ juodasis diržas.

Kovotojas savo įgūdžius lavino ir tobulino kartu su Alexander „SOCA“ Freitas, BJJ 5 danas juodo diržo savininku, daugkartiniu pasaulio BJJ čempionu, kuris ką tik grįžo iš AbuDabi, kuriame vyko BJJ Pasaulio čempionatas ir iš kurio grįžo nešinas BJJ lengvojo svorio pasaulio čempiono titulu.

Deividas Taurosevičius turėjo garbės dalyvauti kovotojo pagerbimo ceremonijoje ir susigrumti su juo sparinguose, kovose. Šiaulietis kovėsi tiek su BJJ Pasaulio čempionu, tiek su kitais kovotojais ir egzaminavimo pabaigoje buvo įvertintas BJJ juoduoju diržu. Šio diržo apgynimas yra didžiulis įvertinimas Deividui Taurosevičiui, atsižvelgiant į jo įvaldytą kovos techniką, įgūdžius, profesionalumą ir tobulėjimo galimybes. Pasibaigus kovoms, BJJ Pasaulio čempionas Alexander „SOCA“ Freitas, apgintą juodąjį BJJ diržą kovotojui garbingai apjuosė iškilmingos ceremonijos metu, stebint visai BJJ kovotojų bendruomeniai.

Deividas, atstovavęs GRACIE komandą aukščiausio lygio pasauliniuose MMA turnyruose kovojęs, laimėjęs ir apgynęs ne vieną čempiono titulą teigė: „Niekada nesivaikiau juodojo BJJ diržo, daugiausia koncentravausi MMA kovoms, kuriuose naudojau ir BJJ techniką, įgytą šių treniruočių metu. Bet visada tikėjau ir galvojau, kad jei kovotojas yra vertas, tai jis bus įvertintas diržu. Kelias iki jo užtruko 10 metų ir šiandiena tai yra vienas svarbiausių mano, kaip kovotojo,  įvertinimų“. Deividą sužavėjo šio kovos meno stilius ir galimybės tai panaudoti kovose be taisyklių.

Deividas Taurosevičius  gimė 1977 m. balandžio 28 d. Šiauliuose, iki 2001 m. atstovavo Šiaulių „Vairo“ regbio komandai, buvo Lietuvos regbio rinktinės žaidėjas. 2002 m. Profesionaliai MMA debiutavo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kovų be taisyklių kovotojas kovojo prieš geriausius MMA pasaulio kovotojus, iš viso kovojo 22 kartus ir iškovojo 17 pergalių, 13 iš 17 kovų laimėjo nepasibaigus dvikovos laikui priversdamas pasiduoti savo priešininkus, o trumpiausia kova truko 23 sekundes. 2006 m. vykusioje kovoje Taurus taip smūgiavo Jerome’ui Isipui, jog šis patyręs nokautą nebepakilo nuo kovos kilimo. 2013 m. kovotojas penktą kartą iš eilės apgynė čempiono titulą ir iki šiol nekovojo.

Kovotojas grįžęs į Lietuvą savo patirtį perduoda jaunajai kartai, todėl savo gimtajame mieste Šiauliuose atidarė sporto klubą, kuriame lankytojai gali išbandyti įvairius kovos menus, funkcines treniruotės (Cross training);  treniruotis ne tik mėgėjiškai, bet ir profesionaliai.