Lietuviška abėcėlė ant rankų darbo puodelių

Iš 1918 metų vasario 16-osios signatarų rankų mes gavome ne tik valstybės pamatus, bet ir priesaką ją saugoti, turtinti ir gražinti. Šiaulių valstybinės kolegijos Organizacijos komunikacijos studijų programos antro kurso studentė Odeta Bendžiūtė Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį sugalvojo paminėti kiek kitaip.

Mergina jau 5 metai piešia ant puodelių ir kitų indų su specialiais dažais įvairioms progoms. Šiais metais pasitaikė labai didelė šventė visai Lietuvai – Lietuvos nepriklausomybės šimtmetis. Kaip teigia Odeta, ji susisiekė su Šiaulių VšĮ Paliatyvios pagalbos ir slaugos centru ir susitarė, kad prisidės parama jiems.
Mergina ant 32 dubenėlių (tiek raidžių sudaro lietuvišką abėcėlę) nupiešė po Lietuvos trispalvę ir parašė po vieną lietuvišką žodį iš kiekvienos lietuviškos abėcėlės raidės. Šie dubenėliai iškeliavo į Šiauliuose įsikūrusią labdaros parduotuvę „Prasmė“. „Parduotuvėje nerasite kasos aparato, tik daug gražių rankdarbių ir aukų dėžutę. Visi šiauliečiai ir ne tik, užsukę į šią parduotuvę galite įsigyti jums patinkantį mano kurtą dubenėlį ar kažokį kitą rankdarbį. Surinktos lėšos bus skiriamos Šiaulių VšĮ Paliatyvios pagalbos ir slaugos centrui, kurie rūpinasi sunkiomis ir nepagydomomis ligomis sergančiais žmonėmis. Patinkantį daiktelį ras kiekvienas, pinigėliai keliaus tiems, kuriems jų labiausiai reikia“ – teigia Odeta.