Švietimas

Lietuvių kalbos dieną studentai paminėjo protmūšyje

Kalba – kiekvienos tautos mąstymo išraiška. Net ir pačios mažiausios valstybės stengiasi išsaugoti ir puoselėti savo gimtąją kalbą. Ne išimtis ir Lietuva, ne veltui Lietuvos Respublikos Seimas 2017 m. paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais. Valstybinė lietuvių kalbos komisija iniciavo Lietuvių kalbos dienas – daugybę vasario 16 – kovo 11 d. visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai šalyje ir užsienyje, kalbos prestižui didinti. Į šių renginių ciklą įsijungė ir Šiaulių valstybinės kolegijos bendruomenė, neabejinga gimtajai kalbai. Organizacijos komunikacijos vadybos studijų programos antro kurso studentai, paskatinti dėstytojos Jurgitos Macienės, vasario 23 d. surengė Protų mūšį, kuriame lietuvių kalbos ir literatūros žinias pasitikrino įvairių specialybių studentai bei dėstytojai.

Šis renginys sukėlė daug šypsenų ir gerų emocijų ne tik renginio organizatoriams, bet ir dalyviams. Protų mūšyje dalyvavo net 11 komandų, kurių nariai turėjo pasukti galvas, kad galėtų atsakyti į pačius įvairiausius klausimus. Gerai nusiteikusių žaidimo dalyvių laukė trys užduočių turai, kuriuose buvo pateikta trisdešimt įdomių klausimų, pavyzdžiui, Koks yra trumpiausias lietuvių kalbos daiktavardis? Kokios raidės yra įtrauktos tik į lietuvių kalbos abėcėlę? Kokį Maironio eilėraštį buvo siūloma paskelbti valstybiniu himnu susikūrus nepriklausomai Lietuvos valstybei? Protų mūšio komandos turėjo fotografijose atpažinti Gabrielę Petkevičaitę-Bitę ir Juozą Tumą-Vaižgantą, iš paveikslėlių junginių atspėti lietuviškus keiksmus, pasiklausę trumpų garso įrašų, įspėti, koks poetas skaito eiles, kas dainuoja apie lietuvių kalbos abėcėlę ir pan. Minutė, per kurią reikėdavo pateikti atsakymą, komandoms neprailgdavo, nes virdavo karštos diskusijos.

Po įtemptos kovos komisija, vadovaujama dėstytojos Eglės Dumšienės, paskelbė tris komandas prizininkes, kurių nariai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis. Tačiau šiame Protų mūšyje pralaimėjusiųjų nebuvo – visi turėjo galimybę dar kartą pasitikrinti ir pagilinti lietuvių kalbos bei literatūros žinias. Šis renginys galėtų tapti tradicija ir vykti per Tarptautinę gimtosios kalbos dieną – vasario 21-ąją.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai