Medicinos darbuotojo dieną – padėkos ir sveikinimai

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijų salėje susirinkusiems medicinos darbuotojams Lietuvos medicinos darbuotojo dienos proga nestigo pagarbos, dėmesio, padėkų. Medicinos direktorė, laikinai einanti generalinio direktoriaus pareigas, Vaiva Makštutienė bei personalo skyriaus vedėja Gitana Beinorienė ne tik teikė padėkas labiausiai nusipelniusiems sveikatos apsaugai bei gydymo įstaigai. Linkėta padėkos ir sveikinimo žodžius parnešti visiems, kurie tądien liko prie ligonio lovos ar operacinės stalo: nusipelniusiųjų padėkos ir įvertinimo visada yra daugiau.

Pasididžiavimas būti mediku

Teisingas gyvenimo kelio pasirinkimas svarbus kiekvienam žmogui, nes nuo to priklauso jo sėkmė. Pasak Respublikinės Šiaulių ligoninės medicinos direktorės, laikinai einančios generalinio direktoriaus pareigas, Vaivos Makštutienės, dauguma vaikystėje norėjo skristi į kosmosą, dar daugiau – stovėti scenoje. Tie, kurie dirba ligoninėje, nusprendė tapti medikais ir būti su žmogumi, kada jam tikrai reikia pagalbos; ir žmogui gimstant, ir išeinant…

„Mūsų pedagogai, profesoriai davė labai daug žinių, mes jas nuolat atnaujiname, todėl turime daug pasiekimų, ir garsiname ne tik save, bet ir ligoninę“, – kalbėjo susirinkusiems gydymo laikinoji gydymo įstaigos vadovė, džiaugėsi jaunaisiais gydytojais, neseniai pradėjusiai gydytojo karjerą, ir žilagalviais, kurie savo žinias, patirtį dovanoja ligoniams daugelį metų.

Tačiau pati didžiausia dovana pacientams – širdies dalelė pacientams. Dalinantiems širdį kasdienę darbo dieną ir nuspręsta padėkoti, minin Lietuvos medicinos darbuotojo diena. „Ilgai galvojome, kam padėkoti, nes reikia rinktis iš 3500 medikų bendruomenės. Todėl perduoti padėką V. Makštutienė linkėjo visiems, kurių dėka 45 tūkstančiai pacientų per metus gydomi stacionare, padėkokite visiems, kurių dėka 250 tūkstančių žmonių suteikiama ambulatorinė pagalba Konsultacijų poliklinikoje. Padėkoti visoms slaugytojoms, slaugytojų padėjėjoms, kurios savo kruopščiu darbu užtikrina švarą bei tvarką, ir ne tik švenčių dienomis.

„Norėčiau, kad visi didžiuotumėtės, kad esate medikų bendruomenė, kad gebate skirti savo širdį ir protą padėti žmonėms“, – sakė V. Makštutienė.

Šventinis gydytojos atsisveikinimas

Šventės dieną su gydytojų bendruomene atsisveikinti atvyko užtarnautą poilsį pasirinkusi Vaikų ligų klinikos Konsultacijų poliklinikos vaikų alergologė, klinikinė imunologė.

Dėkojo gydytojai už atsakingą darbą, kuriam skirti 51-eri gyvenimo metai, gydytojai L. Daukšienei įteikti LR Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos bei miesto mero Artūro Visocko padėkos raštai už ilgametį darbą bei ypatingą pasiaukojimą žmonėms.

„Jūs esate gydytojo pavyzdys. Jūs ne tik kūrėte alergologinių ligų gydymo sistemą Šiaulių krašte. Svarbiausia tai, kad kiekvienas ligoniukas sulaukdavo gero, motiniško žodžio, supratimo, kad gebėjote nutiesti kelią per gyvenimą su liga“, – sveikino vyresniąją kolegę V. Makštutienė.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje liko visa gydytojos L. Daukšienė darbo biografija. Baigusi anuometinę J. Janonio vidurinę mokyklą ir nusprendusi tapti gydytoja, Laimutė atėjo į ligoninę ir įsidarbino čia sanitare. Tokios patirties anuomet reikėjo kiekvienam mediko kelią besiremkančiam abiturientui. Baigusi Kauno medicinos institutą jauna gydytoja vėl grįžo į gimtuosius Šiaulius, kur prabėgo dar 48 metai, dirbant gydytojos darbą.

Prieš penkis dešimtmečius alergijos gydymui ir diagnostikai buvo labai mažai galimybių. O sergančių žmonių, pamena gydytoja, labai daug. Tačiau ligoninėje net etato alergologo nebuvo. Jauna gydytoja susidomėjo šiomis ligomis ir išvyko tobulinti į Maskvą. Grįžusi ne tik tapo pirmąją alergologe Šiauliuose, bet ir gydymo metodikų pradininke, vaikų alerginių ligų stacionaro įkūrėja.

„Buvo laimė sutikti garbius šios srities specialistus, kurių dėka visą gyvenimą nesiblaškydama ėjau vienu keliu“, – dėkojo gydytoja mokytojams ir kolegoms, be kurių nebūtų pasiekusi aukštumų savo pasirinktoje srityje.

Apdovanojimai Vilniaus rotušėje

Pasveikinti ir didžiausius apdovanojimus pelnę ligoninės medikai. Gegužės 2 dieną Lietuvos medicinos darbuotojo dieną paminės visos Lietuvos medikai. Vilniaus Rotušėje vyks šventinė ceremonija, kur bus įteikti garbingiausi apdovanojimai. Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas ir nusipelniusio Lietuvos gydytojo garbės ženklas bus įteiktas vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vedėjui reanimatologui Valerijui Lapinui. Nusipelniusios Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojos vardas ir Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojos garbės ženklas bus įteiktas Vitai Tamošauskienei, Akušerijos skyriaus vyresniąją akušerei administratorei, atstovaujančiai didžiausią slaugytojų komandą, be kurių darbštumo ir atsakomybės gydytojų komanda nepadarytų nieko.

„Visada savo gydytojams kartojau, kad nereikia laukti padėkos už darbą, o dabar pats jos sulaukiau, Tačiau šio apdovanojimo vertas kiekvienas ligoninės gydytojas“, – dėkodamas susirinkusiems kalbėjo gydytojas V. Lapšinas.

Perskaitytas ir Šiaulių kolegijos Sveikatos fakulteto dekanės Gintos Gerikaitės sveikinimas, kuriuo dėkota visiems, kurie bendradarbiauja su būsimųjų slaugytojų kalve, organizuoja praktikas ligoninėje, skaito paskaitas, vykdo neformalųjį ugdymą.

Pradžiugino ir linksmino medikus Šiaulių universiteto tarptautinis ansamblis, vadovaujamas doc. Gedimino Ramanausko. Ansamblyje dalyvauja studentai, į Šiaulius atvykę pagal mainų tarp pasaulio studentų programą. G. Ramanauskas, trečius metus dirbdamas su tarptautiniais studentais, į lietuviškos muzikos ansamblį subūrė studentus iš Taivanio, Brazilijos, Korėjos, Japonijos. Tolimųjų šalių atstovės lietuviškomis kanklėmis skambino lietuvių liaudies dainas, kurias dainavo patys šventės dalyviai – ligoninės medikai.

Zita Katkienė