Švietimas

Mokėsi būsimieji mentoriai

Šiaulių verslo inkubatoriuje rugsėjo 24-25 dienomis vyko būsimųjų mentorių mokymai. Šiaulių verslo inkubatoriaus konsultantai Tomas Martinaitis ir dr. Milda Damkuvienė supažindino susirinkusius su mentoryste, jos esme, aiškinosi, kokie skirtumai tarp mentorystės ir kaučingo, diskutavo dėl bendravimo, jo įgūdžių tobulinimo. Kadangi mentorius – tai patyręs verslininkas arba vadybos specialistas, turintis verslo žinių ir norintis skirti savo laiką, patirtį bei patarimus kitiems, todėl į mokymus susirinko tie žmonės, kurie, anot jų, konsultacijomis ir pagalba kitiems užsiima jau seniai. Anot konsultanto T. Martinaičio, mentoriaus pagalba yra neatlygintina, tad čia reikia ir pašaukimo, ir noro, ir gebėjimų bendrauti. Daugelis susirinkusiųjų į mokymus pabrėžė, kad pasirinko juos, nes norėjo pasigilinti būtent į mentorystę, išsiaiškinti sau, kokios mentoriaus bendravimo su konsultuojamu verslininku ribos, ką mentorius turėtų ir ko neturėtų daryti. Sakykime, nederėtų kištis į konsultuojamojo asmeninį gyvenimą, keisti jo idėjas, kitaip tariant – auklėti. Mentoriaus tikslas yra padėti jaunam verslininkui orientuotis verslo pasaulyje, padėti vystyti verslą, siekti užsibrėžtų tikslų, išmokyti kritiškai pažvelgti į problemas, į verslą, apsvarstyti alternatyvas ir pan.

“Norėjosi pagilinti savo žinias, gauti praktinių žinių, pabendrauti su panašia veikla užsiimančiais žmonėmis. Juk ateina laikas, kai jau nori ir gali tapti mentoriumi ir padėti kitiems”, – sako mokymuose dalyvavusi MB “Personalo pokyčiai” vadovė Ernesta Laurinavičienė. UAB “Sovis” atstovas Saulius Šimkus teigė, kad jis yra iš tos kartos, kuri linkusi mokytis, nes išties žmogui reikia nuolat atnaujinti savo žinias, bendrauti su bendraminčiais, pažinti kitų profesijų žmones. Saulius pabrėžė, kad mokymuose jis sutiko nuostabių, anot jo, “prisisukusių” žmonių, kurie tikrai turi kuo dalintis.

Anot konsultantės M. Damkuvienės, mentorius turi turėti verslo patirties, tačiau svarbiausia – žmogaus noras padėti kitam, bendrauti, mokėti būti šalia, kai to reikia. Anot konsultantės, dažnai žmonės užduoda sau klausimą, ar jis gali būti mentoriumi. Atsakymui pagrindinis argumentas yra toks: ar tu nori padėti? Ir reikia žinoti, kad mentorius būtinai išklauso, užduoda klausimus, skatina kelti įgyvendinamus tikslus, ragina mokytis, pataria, dalinasi patirtimi ir kontaktais.

Mentoriai gali padėti ne tik pradedantiems verslą asmenims, bet ir įmonei, kuri siekia plėtoti savo veiklą. Rekomenduojama, kad pradedančiuosius verslininkus konsultuotų mentoriai, kurie turi bent dviejų metų verslo patirtį, o konsultuoti dėl verslo plėtros turėtų mentoriai su ne mažesniu kaip penkerių metų verslo stažu.

Mokymuose buvo daug bendraujama tarpusavyje, susirinkusieji kartu sprendė įvairias problemas, atliko užduotis. Konsultantai pabrėžė, kad mentoriaus pagrindinės savybės – atvirumas, noras teikti pagalbą, noras dalintis patirtimi, pasiryžimas aukoti savo laiką, pozityvus požiūris į besimokantįjį, gebėjimas klausytis, kantrybė, gebėjimas analizuoti kito verslininko situaciją ir t.t.

Baigusiems mokymus buvo įteikti pažymėjimai, jie suteikia galimybę jungtis prie Verslo mentorių tinklo ir toliau kryptingai padėti tiems, kuriems patyrusio verslininko pagalba labai naudinga ir reikalinga.

Šie mokymai rengiami pagal projekto programą: Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa 2014–2020, Projektas Verslo paramos kūrimas ir prieinamumas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai