Mokyklos bibliotekoje – nauja knygutė

p1070845-1Vinco Kudirkos progimnazijos bibliotekoje pasirodė nauja knygutė „Sveikos gyvensenos knygelė“. Bibliotekos lentynoje gulinti knygelė ypatinga – jos yra tik vienas egzempliorius. Ir dar svarbu tai, kad tą knygelę sukūrė ir išleido progimnazijos 1-4 klasių mokiniai.

Kaip gimė ši knygelė? Ji parengta įgyvendinant Vinco Kudirkos progimnazijos socialinės pedagogės B. Jokubaitienės projektą „Mes prieš žalingus įpročius“. Šio projekto tikslas – skatinti vaikų sveiką gyvenimo būdą, vertybes, sąmoningumą, atsakomybę, o jį remia Šiaulių miesto savivaldybė. Mokiniai, padedami savo mokytojų, nuo kovo iki gruodžio mėnesio rinko įvairią medžiagą, informaciją. Knygelėje daug informacijos, kuri gali būti naudinga ir suaugusiesiems: „Kaip mankštintis“, „Kaip valyti dantukus“, „Grūdinimasis vandeniu“, „Taisyklinga laikysena“, „Akių mankšta“, Sveikos mitybos taisyklės“, „Rankų plovimas“. Čia galima rasti ir kryžiažodžių, ir mįslių, ir sveiko maisto receptų.

Knygelėje gausu mokinių iliustracijų, o apipavidalinti ir maketavimo darbus mokiniams padėjo atlikti pradinių klasių mokytojos ir technologijų mokytojas V. Doniela.

Rita Samoškienė