„Muziejų naktį“ kultūros ieškojo minios šiauliečių

frenkelisJau tradicinė „Muziejų naktis“ kasmet sulaukia vis didesnio gyventojų susidomėjimo. Šiemet Šiauliuose lankytojams duris neįprastu metu atvėrė 11 muziejų. Čia buvo galima ne tik apžiūrėti ekspozicijas, tačiau vyko koncertai, buvo galima išbandyti edukacines programas.

Temstant į bulvarą plūdo minios žmonių, o į kai kuriuos muziejus buvo gana keblu patekti. Ant Fotografijos muziejaus stogo vyko koncertai, tad kai kuriems norint ten patekti, teko luktelti eilėje ant laiptų.

Nuotraukų galerija čia.

valatkos foto
Nuotr. R. Valatkos

Milžiniškos eilės nusidriekė ir kituose Lietuvos miestuose. Panašu, kad muziejus lietuviai lankytų dažniau, jeigu už tai nereikėtų mokėti. Apie tai socialiniame tinkle prabilo ir politikos apžvalgininkas Rimvydas Valatka: „Muziejų naktis Vilniuje. Radvilaitės gatvėje žmonės laukia prie muziejaus, kur yra drugelių. Paskutinį kartą Vilniuje tokią eilę mačiau prieš 26 metus prie dešrelių. Priesakas valdžiai ir visiems edukacijos šalininkams: jei norite šiek tiek labiau apsišvietusios tautos, leiskite be pinigų į muziejus lietuvius kasdien. Jei D.Britanija taip gali, tai kodėl Lietuva – ne? Maždaug 10 mln. EUR metams, ir po poros metų Juras Jankevičius „Klausimėlio“ laidą gal uždarytų. Tokiam žingsniui daug proto nereikia. Tik niekas jo nežengs. Net tokiam žingsneliui Lietuvos Vyriausybėje proto – per mažai„.