Pareigūnai padės Slovėnijos kolegoms (VIDEO)

www.siauliu.policija.lt

Lietuvos policija į Slovėniją siunčia 20 mobiliųjų padalinių pareigūnų iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Alytaus apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų. Sprendimas priimtas gavus Slovėnijos vidaus reikalų ministerijos prašymą.

Iš Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato į Slovėniją vienam mėnesiui komandiruojami penki Patrulių rinktinės Mobiliojo būrio pareigūnai: Audrius Skiutė (grupės vyresnysis), Mindaugas Domeikis, Andrius Butkus, Darijus Malyševas, Ramūnas Dainauskis.

Pagrindinė pareigūnų užduotis – vykdyti bendrą patruliavimą kartu su Slovėnijos pareigūnais, padėti suvaldyti išaugusį migrantų antplūdį, patruliuoti prie išorinės Europos Sąjungos sienos, užkardyti kriminalinius nusikaltimus ir kitus teisės pažeidimus.

Pareigūnai į Slovėniją vyks su Lietuvos policijos tarnybiniais automobiliais, vilkės Lietuvos policijos uniformą, turės specialiąsias priemones.

Tai pirmas ir istorinis įvykis, kai tokios gausios policijos pajėgos vyksta į užsienio valstybę vykdyti viešosios tvarkos funkcijas.

Šiuo metu su kolegomis iš Slovėnijos derinamos galutinės išvykimo detalės. Pareigūnai išvykti turėtų artimiausiomis dienomis. Visas išlaidas apmokės Slovėnija.

Padėti Slovėnijai ketina ir daugiau valstybių.