Perėjoje partrenkęs vaiką, girtas vairuotojas bandė sprukti

Šiuo metu atostogaujantis Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus specialistas Piotras Gersimovas gegužės 13-osios vidurdienį į Gegužių gatvę savo automobiliu įsuko, vykdamas į vieną prekybos centrą. Staiga jo mintis išblaškė smūgio garsas. Pareigūnas pamatė ant važiuojamosios dalies gulintį vaiką ir nuvažiuojantį automobilį. Pirmiausia Piotras sureagavo žmogiškai ir norėjo pulti prie berniuko, bet pamačius, kad prie vaiko pripuolė kiti žmonės, suveikė pareigūno instinktai ir jis, apgręžęs automobilį, nuskubėjo paskui pasišalinusį iš įvykio vietos automobilį. Šis, pasukęs į netoliese esančią Architektų gatvę, įsuko į vieno daugiabučio namo kiemą ir būtų sėkmingai pasislėpęs čia stovinčių transporto priemonių masėje, jei ne iš paskos jį sekęs pareigūnas. Pareigūnas automobilio vairuotoją sulaikė ir perdavė kolegoms.

55 metų vyrui pareigūnai alkoholio tikrintuvu nustatė vidutinį – 2,27 prom., girtumą. Būdamas neblaivus, jis nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje partrenkė ir sužalojo aštuonmetį berniuką. Nukentėjusiajam diagnozuoti šlaunikaulio lūžis ir galvos smegenų edemos, jo būklė sunki, iš Respublikinės Šiaulių ligoninės gydyti jis pervežtas į LSMU Kauno klinikų Vaikų intensyvioioss terapijos skyrių.

Dėl kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vairuotojas atsidūrė į areštinę. Jam pareikštas įtarimas, kad vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo taisykles, dėl to įvyko avarija, dėl kurios buvo sunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad už tai gali būti skirti viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Šį eismo įvykį tirianti Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėja Simona Norkutė įvykio liudininkus prašo paskambinti telefonu (8 41) 397 595 arba parašyti elektroniniu paštu simona.norkute@policija.lt.

Šaltinis: null