Režisierius – Algimantas Pociūnas

Dailininkas – Artūras Šimonis

Muzika – Paul Dessau

Iš vokiečių kalbos vertė Kęstutis Stalioraitis

VAIDINA:

Puntila – Sigitas Jakubauskas
Matis – Aidas Matutis
Eva – Donata Kielaitė, Inga Jarkova
Laina – Virginija Jakštaitė, Jūratė Budriūnaitė
Atašė – Dalius Jančiauskas
Teisėjas – Juozas Žibūda
Advokatas – Aurimas Žvinys
Pastorius – Aurimas Pintulis
Gyvulių daktaras – Eduardas Pauliukonis
Šmugelninkė Ema – Nomeda Bėčiūtė
Vaistininkė – Lina Bocytė
Melžėja – Vilija Paleckaitė
Telefonistė – Danguolė Petraitytė
Surkala – Mindaugas Jurevičius

„Vyriausybė, nepatenkinta savo liaudimi, turėtų ją išvaikyti ir išsirinkti sau naują“ 
Bertolt Brecht

Bertolt Brecht (1898-1956)  – vokiečių rašytojas, dramaturgas, teatro veikėjas. Liaudies komedija „Ponas Puntila ir jo tarnas Matis“ (Herr Puntila und sein Knecht Matti) dažnai pristatoma kaip „vokiškas pokštas suomiška tema“. 2010 m. pjesė šventė savo 70-metį – dramaturgas ją sukūrė 1940-aisiais, būdamas Suomijoje. Pjesė tartum sakmė, kurioje gausu nedidelių istorijėlių, supintų į vieną folklorinį audinį su būdingomis kaimui atrakcijomis – suomiška pirtimi, burtais, raganavimais. Pagrindinis pjesės veikėjas, turtingas ūkininkas Puntila savo vienturtę dukrą Evą nori ištekinti už atašė, tačiau dukra turi savo nuomonę. Vyksmas vystosi tarsi „tuštybės mugėje“, o pagrindinis veikėjų tikslas – kad „šventė“ nesibaigtų niekada.

Šiandien labai sunkus laikas prabilti į žiūrovą. Pagalvojau, kad tam tikros Brechto laikų aktualijos puikiai atliepia šiai dienai.

„Ponas Puntila ir jo tarnas Matis“ parašytas su gausiais humoro intarpais, kurie tikrai sudomins žiūrovą.

Šiandien, pasižiūrėjus aplinkui, esame pasiekę tokią stadiją, kad belieka tik juoktis. Žinoma, skaudus šis juokas… Toks juokas yra užkoduotas ir šioje pjesėje.

Tikiuosi, kad žiūrovas spektaklyje pajus ir išgyvens ne laikraštines aktualijas, ir supras, kodėl buvo pasirinkta ši pjesė.

Taip. Tai – liaudies komedija. Man šis žanras – artimas. Aš jį jaučiu, tikiuosi, kad tai pavyks perteikti ir spektaklyje: paprastą, neužkoduotą, žmogišką poziciją tam tikrais šios dienos ir būties klausimais.

Dabartinis pliuralizmas ir pliurpalizmas tiek įsišaknijo, kad jo nebegirdi, nebeįmanoma jo klausytis. Tai ryškiai parodoma ir šiame spektaklyje. Džiaugiuosi, kad pavyko Teatrą sudominti šia pjese ir ją parodyti žiūrovams.

Algimantas Pociūnas, spektaklio režisierius.