Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • event jau ivyko.

VII KLEZMERIŲ MUZIKOS FESTIVALIS. ATIDARYMO KONCERTAS „DVI ŠIMTMEČIO LEGENDOS“ SU A. ŠENDEROVU IR V. GANELINU

2018-09-16 17:00

2018 m. rudenį vyks VII Klezmerių muzikos festivalis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo100-mečui

Klezmerių muzikos festivalis gimė 2009 metais ir buvo Lietuvos Kultūros Sostinės neatsiejama programos dalis. Klezmerių muzikos festivalis pristato žydų kultūrą, jidiš muziką, Klezmerių muzikos koncertus, knygas apie Lietuvos žydus, dedikacijas žymiems Lietuvos muzikams, kompozitoriams ir rašytojams, pasakoja apie  daugelį Lietuvos ir pasaulio žydų kultūros korifėjų.
Arkadijus Gotesmanas vienintelio Klezmerių muzikos ir žydų meno festivalio Baltijos šalyse meno vadovas.

Pagrindinė festivalio idėja – koncertai  Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kur kadaise gyveno žydai, istorinės atminties žadinimas ir edukacija.

Festivalio atidarymo koncertuose pristatysime ir papasakosime apie dvi Lietuvos kultūrai ir valstybei svarbias asmenybes – Nacionalinės premijos laureatus Viačeslavą Ganeliną ir Anatolijų Šenderovą.  Tai bus susitikimas – koncertas, kuriame dalyvaus ir į klausytojų klausimus atsakys patys kompozitoriai. Kompozitorių muziką atliks trio „FortVio“.

Festivalio koncertų datos – rugsėjo 16-25 d. Šiais metais festivalis planuoja koncertus Šiauliuose, Vilniuje, Šeduvoje, Merkinėje, Joniškyje.

• Rugsėjo 16 d., 17 val. Šiaulių koncertų salės “Saulė” “Vitražų” salėje.

Festivalio atidarymo koncertas. „DVI ŠIMTMEČIO LEGENDOS“ – Nacionalinės premijos laureatai, kompozitoriai ANATOLIJUS ŠENDEROVAS ir VIAČESLAVAS GANELINAS. Koncerte dalyvaus Valstybės kultūros ir meno premijos laureatas fortepijoninis trio „FortVio“ ir kvartetas „Rela(X). Skambės abiejų kompozitorių  geriausi kūriniai.

Arkadij Gotesman
Meno vadovas ir festivalio idėjos autorius,
VŠĮ „Meninių projektų ciklai “ direktorius

Informacija

Data:
2018-09-16
Laikas:
17:00
Renginys Category:

Vieta

Koncertų salė „Saulė“