„Santarvės“ gimnazistai priėmė svečius iš Ispanijos, Italijos ir Rumunijos

Balandžio 24 d. – gegužės 1 d. Šiaulių „Santarvės“ gimnazijoje svečiavosi Erasmus+ tarptautinio projekto „Live naturally, live healthy“ nariai: mokiniai ir mokytojai iš Istituto Comprensivo Mazzarino (Mazzarino,Sicilija, Italija), IES Sabinar (Roquetas del Mar, Ispanija) ir Scoala Gimnaziala „Mihai Eminescu“(Rosiorii de Vede, Rumunija).

Siekdama įgyvendinti projekto tikslus, projekto grupė, kurią sudarė 16 mokytojų ir 29 mokiniai, visą savaitę mokėsi, kaip šiuolaikiniame pasaulyje, pilname įvairiausių pagundų, išlaikyti sveiką protą, atsisakyti energetinių gėrimų, greito maisto ir per dieną atlikti bent 12000 žingsnių. Projekto nariai susipažino su Lietuvos kraštovaizdžiu,  gamta, gyvūnais, kepė duoną Šiaulių „Aušros“ muziejaus malūne, gamino saldainius „Rūtos“ fabrike, stebėjo, kaip gaminama gira „Gubernijoje“, prie Baltijos jūros ieškojo gintaro ir aiškinosi jo gydomąsias savybes, mokėsi gintarą apdirbti ir pasigaminti sveikatinimo amuletą gintaro dirbtuvėse „Napoleonas“. Savo supratimą apie paauglių svaiką gyvenseną pristatė tarptautinėje apskrito stalo diskusijoje“Energetiniai gėrimai. Gyvenk natūraliai, gyvenk sveikai“. Svečiai lankėsi ir Šiaulių miesto savivaldybėje, kur miesto tarybos salėje susitiko su  vicemeru Stasiu Tumėnu.

Nuolat būdami kartu, bendraudami tik anglų kalba, visi mokiniai labai susidraugavo ir dabar su nekantrumu laukia kitų susitikimų Ispanijoje ir Italijoje.

Olga Neutova,

Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos istorijos mokytoja, projekto narė

Šaltinis: null