AktualuŠvietimas

,,Saulėtekio“ gimnazijoje į pamokas kviečia mokinio sukurtas automatinis skambutis

Vis modernėjančiame inovatyvių technologijų pasaulyje šiandienos ugdymo įstaigos geriausiai atspindi kaitą. Atrodo, kad jos žaibiškai reaguoja į tai, kas nauja, traukia jauną žmogų, ir bando pritaikyti savoje erdvėje. Gabūs mokiniai yra šio prasmingo proceso vėliavnešiai. Galbūt dėl to kaitos neišvengė ir daugelį amžių mokyklos simboliu vadinamas skambutis. Dažnai šį senąjį, tradicinį, skambutį keičia graži melodija, girdimas mokyklos žinių radijo balsas – priimami gan originalūs, efektyvūs, visai mokyklos bendruomenei patrauklūs sprendimai.

Gegužės 11 dieną 12 valandą Šiaulių ,,Saulėtekio“ gimnazijoje taip pat nuskambėjo kitoks, automatinis, skambutis. Idėja automatizuotas sistemas, valdančias prietaisus pagal konkretų laiką, pritaikyti mokyklos skambučiui gimė gimnazijos IIIb klasės mokiniui Karoliui Kundrotui. Išskirtinių gebėjimų mokinį, turintį puikių pasiekimų loginio mąstymo konkurse ,,Bebras“, gimnazijoje labiausiai traukia ne robotika, vis labiau populiarėjanti ,,Saulėtekyje“ ir tarp miesto mokinių, bet elektronika, kurią galima pritaikyti gyvenime. Karolis juokėsi paklaustas, ar išskirtiniai gebėjimai paveldėti. Pasirodo, jo tėvai informacinėmis technologijomis naudojasi minimaliai. Mokinys idėjų semiasi iš interneto ir, svarbiausia, pomėgiui visiškai negaili laiko. Jis jau generuoja kitą idėją: sukurti skambučio dizainą ir programinę įrangą kaip atviro kodo failus, kuriuos bet kuris žmogus galės panaudoti, kad turėtų savo skambučio valdiklio kopiją. Karolis pasakojo, kad automatiniame skambutyje daugelis elektronikų tos pačios, tačiau prie mygtuko prijungtos smegenys – valdiklis. Jis sudarytas iš standartinio ,,Arduino“ valdiklio, ekrano, realaus laiko ir rėlės modulių. Daugiausia laiko pareikalavo programinės įrangos kūrimas, nes techninė įranga be puikios programinės įrangos – niekis. Jai keliami du svarbiausi reikalavimai: minimalus žmogaus įsikišimas, paprastumas naudojant.

Įdiegta naujove patenkinti ir mokytojai, ir mokiniai: pamoka tęsiasi lygiai 45 minutes, taip pat ir pertraukos nei trumpesnės, nei ilgesnės. Šiuo atveju gerai, kad nėra žmogaus faktoriaus. Naudojant visiškai mažai resursų pagerinamas mokymasis. Išties XX amžių pakeitė XXI, tad dėsninga, kad rankinis skambutis tapo automatinis. Jo garsas toks pat. Lyg niekas ir nepasikeitė. Tačiau svarbus žinojimas, kad į pamokas kviečia mokinio kūrinys.

 

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Montvidienė

 

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai