„Saulėtekio“ merginos – Tarptautinės vaikų ir jaunimo Ekslibriso bienalės Lenkijoje prizininkės

Ekslibriso bienalė vaikams ir jaunimui Žary mieste, Lenkijoje, savo kelią pradėjo 1986 metais kaip vietinis renginys. Sulaukęs populiarumo ir pripažinimo savame krašte, 1994 metais tapo tarptautinis. Tuomet jau V bienalę pasiekė ekslibrisai iš keturių užsienio šalių, o 1251 autorius vertinimo komisijai pateikė 1417 kūrinių. 2010 metais XIII bienalėje savo kūrybą pristatė 17 valstybių atstovai.

XIV (2012 m.) ir XV (2014 m.) bienales galima laikyti krizės laikotarpiu, kai dėl nuo organizatorių nepriklausančių priežasčių renginiui buvo iškilusi reali grėsmė nutraukti veiklą. XVI bienalė leidžia tikėtis, kad trisdešimtmetį šiais metais švenčiantis renginys išlaikė šį išbandymą ir pretenduoja toliau sėkmingai tęsti veiklą ir garsinti Žary miestelio biblioteką, kraštą, o svarbiausia – ir toliau atskleisti jaunų žmonių talentą.

Pagarbos bei įvertinimo nusipelno ir Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos mokytoja Rasa Prišmontienė, kartu su savo ugdytiniais nuo 2006 metų tradiciškai dalyvaujanti tarptautinėse vaikų ir jaunimo ekslibriso bienalėse. Šįmet mūsų gimnazistės – XVI bienalėje vienintelės Lietuvos atstovės. Patys nuoširdžiausi sveikinimai mokytojai Rasai Piršmontienei ir gimnazistėms: Aistei Zinkevičiūtei – už dalyvavimą, Ivetai Časonytei – už nominaciją bei Gabijai Klimavičiūtei, kuriai skirta pirmoji vieta!

Iveta ir Gabija apdovanotos organizatorių diplomais, katalogais ir prizais.

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė