Saulėtomis ir karštomis dienomis – didelė žiedadulkių koncentracija ore

Įsibėgėja žydėjimas miglinių šeimos augalų (šunažolės, motiejuko, miglės, smilgos, eraičino ir kt.), kurių gausu pievose, vejose ar parkuose. Jų žiedadulkių kiekis ore labai aukštas saulėtomis ir karštomis dienos valandomis, šiek tiek sumažėja kylant santykiniam oro drėgnumui ar nulijus. Šiaulių universiteto profesorė Ingrida Šaulienė sako, kad po lietaus net ir išdžiūvusios žolių žiedadulkės retai pakyla į orą, todėl po lietaus yra tinkamas laikas lauke būti alergiškiems asmenims.

Pastaba: griaustinio metu susidaro specifinės sąlygos, kurios sužadina intensyvesnį žiedadulkių barstymą ir laisvo alergeno paleidimą į orą ir tai gali sudaryti papildomą naštą žiedadulkių alergenams jautriems asmenims.

Pušies žiedadulkių kiekis ore vis dar aukštas, stebima mažėjimo tendencija. Gysločio ir rūgštynės žiedadulkių kiekiai yra nedideli, todėl neturėtų alergizuoti jautrius asmenis.
Keliaujantieji turėtų atkreipti dėmesį, kad Norvegijoje vis dar gausu beržų žiedadulkių. Dėl intensyvaus lietaus Vokietijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje ir joms gretimose šalyse žolės žiedadulkes barstė mažai, todėl saulėtomis nelietingomis dienomis žiedadulkių bus gausu. Žydi rugiai, kurie labiausiai alergenizuojantys kultūriniai augalai.