Savaitgalio renginių kalendorius – edukacijos vaikams, K.Smorigino koncertas ir „Nepatogus kinas“

PENKTADIENIS

14 val. – kūrybinės dirbtuvės vaikams „Jausmų kaukė“. Čia 7 – 13 metų vaikų lauks menininkė Edita Varkalienė.
14876409_10153917795591641_7114636095563408783_o-1Užsiėmimų metu bus kuriamos kaukės, lipdoma ir eksperimentuojama su moliu. Vaikai kartu su Edita darys įvairias spontaniškumą, atsipalaidavimą, bendravimą skatinančias kūrybines užduotis. Edita sako, kad nori padėti vaikams augti, kurti ir išreikšti save dailės srityje. Jai svarbiau procesas nei rezultatas, todėl remdamasi dailės terapijos idėjomis ji sieks ne mokyti piešti „gražiai ir teisingai“, o patirti kūrybos stebuklą čia ir dabar! Daugiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Baltaragio malūnas“.
Tai garsiojo Kazio Borutos romano, ne kartą jau matyto ir kine, ir teatre, naujas sceninis variantas, kurį labai vykusiai papildo skoninga dailininko dekoracija, išraiškinga šokių plastika bei šiuolaikiška kompozitoriaus muzika. Daugiau čia.

21 val. „Jonio pastogėje“ K. Jablonskio ir grupės koncertas.

*********************************

nepatogus-kinas-1VISĄ SAVAITGALĮ – Caimo frenkelio viloje ir „Atlantis Cinemas“  vyks festivalis „Nepatogus kinas“.
Penktadienį 18 val. Chaimo Frenkelio viloje – 10-ojo tarptautinio dokumentinių filmų festivalio atidarymas ir filmų „Alisa karo lauke“, „Audra“ seansai. Dalyvaus festivalio koordinatoriai Augustas Čičelis ir Simona Gaidytė.

Šeštadienį, 17 val. žiūrovų lauks vienos garsiausių dokumentinių kino filmų operatorės Kirsten Johnson režisuotas filmas „Žmogus su kamera“, nagrinėjantis filmuojamų istorijų ir jas fiksuojančių žmonių santykį, etinį ir žmogiškąjį ryšį tarp kūrėjo ir veikėjų. 19 val. Chaimo Frenkelio vilos lankytojai išvys istoriją „Casa Blanka“ žvejų kaimelyje gyvenančią šeimą ir dramatišką jos likimą.

Sekmadienį, filmas „Šiukšlyno simfonija“ paaiškins, kaip dera sąvartynas ir klasikinė muzika, filmas „Blykčiojanti tiesa“ parodys, kaip talibų diktatūros ir pilietinio karo sugriautas Afganistanas iš naujo atranda savo istoriją ir kultūrinį paveldą. Daugiau čia.
Visa išsami filmų programa čia.

*********************************

ŠEŠTADIENIS

12 val. Šiaulių dailės galerijoje edukacinės dirbtuvės vaikams „Mano kosmosas“.
smoriginas1Užsiėmimo metu bus kuriama muzika žvaigždyne, lipdomi kosmonautai, tapomi neatpažinti objektai, vaidinama mėnulyje. Vaikai su menininkėmis darys spontaniškumą, atsipalaidavimą, bendravimą skatinančias kūrybines užduotis. Daugiau čia.

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Žaidimo pabaiga“.
Vienos dalies absurdo drama „Žaidimo pabaiga“ (pagal Samuelio Beketo pjesę „Baigmė“) išryškina artimo meilės, žmogaus absurdiškos egzistencijos ir nemokėjimo bendrauti motyvus. Daugiau čia.

18 val. koncertų salėje „Saulė“ Kostas Smoriginas ir Audrius Balsys pristatys naują muzikinę programą „Klounų dainos“.
Programoje skambės Kosto Smorigino dainos, aranžuotos talentingojo kompozitoriaus Audriaus Balsio ir papildytos fortepijono garsais. Dalis dainų skambės iš K.Smorigino šešiasdešimtmečio proga išleistos kompaktinės plokštelės „Albumas“. Daugiau čia.

21 val. „Jonio pastogėje“ grupės „Aura“ koncertas.

*********************************

SEKMADIENIS

12 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis vaikams „Bebenčiukas ir laumė“.
Tai linksma pasakaitė, kuriai panaudojau Kosto Kubilinsko eiliuotus tekstus ir Petro Cvirkos prozą, spektaklį papildžiau savo kūrybos dainelėmis. Daugiau čia.

18 val. spektaklis „Viešbučio šeimininkė“ Šiaulių dramos teatre.
Mirandolina – viešbučio šeimininkė, smuklininkė. Jos grožis vyrus traukia, suvilioja. Bet renkasi visada tik ji. O jie kantriai laukia savo valandos…
Daugiau čia.

Pagrindinė Urtės Drąsutytės nuotrauka – facebook „Šiauliai“