Savaitgalio renginių kalendorius – muzika Frenkelio viloje, aitvarų diena ir ekskursija po kapines

PENKTADIENIS

16 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerijoje atidaroma per Lietuvą keliaujanti  fotografijų paroda „Lietuvių Šveicarija“. Paroda skirta pagerbti pasaulio lietuvių pasiekimams, jų gimtosios kalbos ir tradicijų puoselėjimui, padėkoti už politinę, finansinę ir humanitarinę pagalbą, atsidavimą ir pastangas atkurti laisvą Lietuvą.

18 val. Chaimo Frenkelio vilos Koncertinėje salėje šiauliečius penktadienį suburs vieno garsiausių Europos smuikininkų Philippe Graffin (Prancūzija) ir pianisto Justo Šerveniko (Lietuva) duetas.
P. Graffin – plačiai pripažintas kaip prancūziško repertuaro, retai atliekamos ir šiuolaikinės muzikos interpretatorius. Smuikininkas yra grojęs su didžiausiais mūsų laikų muzikantais – lordu Yehudi Menuhinu, Mstislavu Rostropovičiumi, Martha Argerich ir S. Commisiona. Ne vienas kompozitorius yra parašęs kūrinių specialiai jam.
Justas Šervenikas – talentingas Lietuvos pianistas, ne vienerius metus Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio gerbėjus pradžiuginantis koncertais drauge su garsiais Lietuvos ir užsienio atlikėjais. Šiemet J. Šerveniko ir smuikininko iš Prancūzijos Philippe’o Graffin duetas kvies pasiklausyti Maurice’o Ravelio, Claude’o Debussy, Vytauto Barkausko, Edvardo Griego ir kt. autorių melodijų. Įdomus faktas, kad gerbėjai Chaimo Frenkelio viloje išvys P. Graffin griežiantį smuiku, pagamintu 1730 m. Venecijoje.

19 val. ekskursija „Senosios Šiaulių kapinės: čia visi lygūs“.
Gidas Alfonsas Zaleskis kviečia ekstremalių pojūčių išsiilgusius miestiečius pasivaikščioti po senąsias miesto kapines sutemus. „Jos paprastos, be tikrai ne prastos. Kaip ir visose kapinėse, čia daugelio žinomi žmonės susilygina su nedaugelio žinomais. Čia visi lygūs, ar tai būtų iškilus kunigas, nusipelnęs miestietis ar valkata, paprastas girtuoklis; tie, kurie kovojo už mūsų laisvę, arba tie, kurie ją malšino“, – pasakoja A. Zaleskis.
Gidas lauks Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedros šventoriuje.

20.30 val. „Jonio pastogėje“ koncertuoja Česlovas Gabalis ir grupė „Pelenai“.

 

ŠEŠTADIENIS

13–16 val. Rėkyvos ežero pakrantėje (Poilsio g.) vyks visai šeimai skirtas renginys „Aitvarų diena“.
Visos šventės metu veiks aitvarų gamybos dirbtuvės, kuriose aitvarų meistras, skraidančių vėliavų idėjos autorius Tadas Surkis ir inžinierius, išradėjas Donatas Dumskis pamokins renginio dalyvius, kaip pasigaminti, išpuošti ir skraidinti aitvarus. enginio metu veiks kūrybinės dirbtuvės, kuriose mažieji galės pasigaminti vėjo malūnėlius, atsinešę muilo burbulų leidimo priemones užsiimti burbuliatoriaus teikiamomis linksmybėmis. Visos šventės metu bus organizuojamas interaktyvus žaidimas „Rėkyvos lobių paieška“, kuris vaikus sukvies ieškoti mikrorajono „lobių“ – įžymių ir kultūriškai vertingų Rėkyvos vietų. Plačiau čia.

 

SEKMADIENIS

17 val. Rėkyvos kultūros namuose šokių vakaras! Ištisus metus kiekvieną sekmadienį 17 val. Šiaulių kultūros centras organizuoja tradicinius šokių vakarus, kuriuose skambant ritmingai muzikai energingai sukasi šokėjų poros. Kviečiame šokių aikštelėje suktis kartu! Šį kartą groja Algimantas Butnorius.