Savaitgalio renginių kalendorius – pramogos alpakų ūkyje, šimtmečio šaliko mezgimas ir Jaunimo forumas

PENKTADIENIS

12 val. prie Šiaulių turizmo ir informacijos centro koncertas Laisvės ir mokslo dienai – iš ciklo „Saulės vasaros koncertai.“
Dalyvauja: Šiaulių pučiamųjų orkestras, Kristina Valčiukienė (sopranas), Pijus Kondrotas (baritonas). Meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga. Nemokamai.
17.40 val. Šiaulių vyskupijos kurijos Pastoracinio centro kieme Laisvės dienos minėjimas.
Bus kalbama apie šios svarbios datos reikšmę Lietuvai, giedama „Tautiška giesmė“, koncertuos Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“ (vad. M. Žalalis).
Po minėjimo vyks pilietinė iniciatyva „Tautinio Nepriklausomybės šaliko mezgimas“, kurios metu bus mezgamas šimtmečio šalikas.
Iniciatyva skirta Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti, telkti žmones, prasmingai, džiugiai minėti atkurtos Lietuvos reikšmingą sukaktį. Šiuo metu Šaliko ilgis yra arti kilometro, jį mezgė apie 500 įvairių profesijų, amžiaus, socialinės padėties žmonių. Iniciatyvos dalyvių dėka sušildytas vienybės ir pilietiškumo jausmo mezginys tapo dideliu kamuoliu. Kamuolys, kurio mezgimas, prasidėjo Panevėžio rajone, dabar rieda per visą Lietuvą.
Renginys nemokamas
20.30 val. „Jonio pastogėje“ koncertuoja grupė „Rondo“.
VISĄ SAVAITGALĮ Šiaulių rajone, Dargaičių kaime, 11 – 18 val. lankytojai laukiami Mini Zoo.
Didesnėje nei 3 hektarų teritorijoje gyvena beveik 100 įvairiausių gyvūnų. Čia ir alpakos, lamos, kupranugaris, stručiai, ožiukai, avys, asiliukai, mažųjų laukia mašinėlės, galima pasivažinėti karieta, joti poniu, suvalgyti ledų ar atsigerti kavos.
Daugiau informacijos surasite čia.

ŠEŠTADIENIS

12.00 val. apžvalginė ekskursija po Šiaulius.
Gyvenate Šiauliuose,  ar tikrai žinote kokia mūsų miesto istorija? Maloniai kviečiame sužinoti kokias istorijas pasakoja gatvės, kuriomis kasdien einame, kas slepiasi už durų, kurias varstome, ką pasakoja medžiai, kurių šešėlyje vasaros metu slepiamės.
Gidas lauks prie Turizmo informacijos centro, Vilniaus g.  213.

20.30 val. „Jonio pastogėje“ koncertuoja grupė „Vairas“.

 
 

SEKMADIENIS

13 val. Chaimo Frenkelio viloje atidaroma paroda „Tarpukario Lietuvos fotografų – M. Levio ir S. Bajero – palikimas“. Renginyje dalyvaus parodos organizatorė, fotografo Maušos Levio vaikaitė ir Simono Bajero sūnėno dukra Faina Borovsky.
Parodoje – įvairios M. Levio ir S. Bajero fotografijos, kuriose užfiksuotos tarpukario Lietuvos gyvenimo akimirkos: šventės ir kasdienybė, vietovių panoramos ir pastatai, žinomų Lietuvos asmenybių (Seimo narių, dvasininkų, rašytojų, menininkų) ir eilinių valstybės piliečių atvaizdai.

13 val. prekybos centre „Tilžė“ pažintinė programa vaikams  SVAJOKLIAI VAIKAI su grupe TRYS DRAUGAI.
Grupės „Trys draugai“  programos moko vaikus kultūringai elgtis, sveikai gyventi, pasakoja apie  sporto, vaisių ir daržovių naudą, supažindina su įvairiais muzikos instrumentais. Šie pamokymai pasiekia mažąjį žiūrovą žaisminga dainelių, žaidimų ir vaidinimo forma. Mažieji žiūrovai tampa ne tik šios kelionės liudininkais, bet ir visaverčiais dalyviais, koncerto metu kartu su personažais jiems tenka dainuoti, šokti, vaidinti bei atlikti įvairiausias užduotis.

20.30 val. „Jonio pastogėje“ koncertuoja popietė visai šeimai su animaciniais personažais.