Savaitgalio renginių kalendorius – renginiai senjorams, mitybos paskaita, J. Erlicko koncertas ir šunų paroda

PENKTADIENIS

11 val. Senjorų dienos proga pirtininko patarimai senjorams. Dalyvauja „Lietuvos pirties karalių“ asociacijos atstovas Antanas Diržys. Susitikimas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. O tuo pat metu Šiaulių miesto stadione – šiaurietiško ėjimo pamoka senjorams. Visi renginiai čia.

17–21 val. Fotografijos muziejuje vyks mokslo renginys – „Tyrėjų naktis“. Įvairiose Lietuvos vietose vyksiantys nemokami renginiai mokslo mėgėjus pažindins su futurologija ir ateities mokslo pasauliu. Fotografijos muziejaus lankytojai susipažins su senosiomis ir išbandys pačias naujausias erdvinio vaizdo kūrimo technologijas. Plačiau čia.

18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Živilės Jasutytės (Vilnius) tapybos paroda „Vilniaus istorijos“ Šiauliuose.
Živilė Jasutytė,  šiauliečiams pažįstama kaip kelių tarptautinių festivalių „Šiaulių Monmartro Respublika“ plenerų dalyvė, savo kūryboje nepaisanti ribų ir išbandžiusi save ne tik tapytojos amplua. Todėl tarp  eksponatų „Laiptų galerijos“ erdvėse bus ir staigmenų. Plačiau čia.

18 val. spektaklis „Sriubinė“ Šiaulių kultūros centre.
Šioje prancūzų dramaturgo Robert Lamoureux komedijoje kalbama apie įprastus, kasdienius gyvenimo dalykus, be kurių apsieiti neįmanoma, tačiau kurie gali atnešti daug nesusipratimų, bėdų ir nelaimių. Tai – pinigai. Jau nuo spektaklio pradžios jie tampa kone pagrindiniu vyksmo objektu, pagrindiniu veikėju, atvedančiu visus iki kraštutinumo, sukeliančiu painiavą ir keblias situacijas.  Plačiau čia.

19 val. „Raudonų muzikinių vakarų“ ciklo sezono atidarymas: po metų pertraukos į Šiaulių areną su nauja programa „Lovoje su žvaigžde“ sugrįžta visuomet ypatingai žiūrovų laukiamas – JUOZAS ERLICKAS!

21 val. „Jonio pastogėje“ koncertuoja šeimininkai – ansamblis „Jonis“.

 

ŠEŠTADIENIS

10.30–12.30 val. Šiaulių universiteto bibliotekoje senjorai kviečiami į fotosesiją. Nemokamai fotografuos Šiaulių fotografijos klubo „Foto-Šiauliai“ nariai. Daugiau Senjorų dienos renginių čia.

12 val. „Saulės mieste“ (įėjimas per autobusų stotį į antrą aukštą) vyks mitybos paskaita „Smegenų maistas“.
Bus aptariama įvairių mitybų poveikis kūnui ir elgsenai (tradicinė, Viduržemio jūros, ketogeninė, mityba be glitimo ir kitos), apžvelgiamas smegenų maisto mitybos planas ir mokoma, kaip galime jį pritaikyti savo gyvenime. Daugiau čia.

18 val. spektaklis „Viešbučio šeimininkė“ Šiaulių kultūros centre.
Nedidelio kaimelio ramybę sudrumsčia netikėtas įvykis – iš miestelio duonkepio namų su jaunu piemeniu pabėga gražuolė žmona. Nusiminęs duonkepis pasineria į melancholiją ir nustoja kepti miestelio žmonėms duoną. Kurį laiką negavę kasdieninės duonos, kaimo žmonės nusprendžia žūtbūt duonkepiui grąžinti jo žmoną. Tai gražus ir kiek romantiškas pasakojimas apie atlaidumą ir meilę, stipresnę už pyktį ir nusivylimo kerštą. Plačiau čia.

21 val. grupės „TEQUILA“ koncertas „Jonio pastogėje“.

 

ŠEŠTADIENĮ IR SEKMADIENĮ Šiaulių arenoje vyks visų veislių šunų paroda.
Kasmetinė šunų paroda, kurioje dalyvauja daugiau nei 170 skirtingų šunų veislių, virs 700 dalyviu. Dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos. Parodos metu bus galima įsigyti šunų priežiūros reikmenų, šunų maisto, skanėstų.
Abi dienas apie 16 – 17 val. bus renkamas gražiausias parodos šuo.

 

SEKMADIENIS

16 val. koncertų salėje „Saulė“ koncertas, skirtas tarptautinei senjorų dienai. Nemokamas.
Dalyvauja: solistė Viktorija Gurejeva (sopranas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Šiaulių kamerinis orkestras. Dirigentas Ričardas Šumila. Daugiau Senjorų dienos renginių čia.