Savaitgalio renginių kalendorius – triušių paroda, karių žmonų knygos pristatymas, humoro vakaras

PENKTADIENIS

18 val. „Laiptų galerija“ kviečia į išskirtinės muzikos koncertą “Ne vien Piazzolla”.
Atlikėjai: DALIA DĖDINSKAITĖ (smuikas), GLEB PYŠNIAK (violončelė), TADAS MOTIEČIUS (akordeonas).
Programoje: Astor Piazzolla “Metų laikai Buenos Airese”, “Le Grand Tango”, “Oblivion”, “Ave Maria”, “Escualo”, “Libertango” ir kt. Taip pat nuskambės iš užmaršties prikelti Lietuvos žydų muzikinio paveldo kūriniai: J. Achron „Hebrew Melody“, A. Copland „The Little Horses“, B. Goodman „Sing Sing Sing“. Plačiau čia.

18.30 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje spektaklis „Vieną vasaros dieną“.
Jaunystėje įvykusi tragiška netektis nuolat skatina jau pagyvenusią moterį dar kartą prisiminti nelaimingą atsitikimą, dar kartą išgyventi vieną vasaros dieną. Diena, kuri įvyko labai seniai, bet iki šiol tokia ryški ir skausminga, kad neleidžia kurti naujo gyvenimo. Plačiau čia.

19 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyks Aušros Mažonės naujos knygos „Nežinios fronto linijos: 12 istorijų apie karių moteris iš viso pasaulio“ pristatymas. Knygoje rašoma apie išlydėjusių savo vyrus į karines misijas žmonų susidūrimą su nežinomybe, baime ir nerimu, išgyvenant nuolatinę meilės ir pareigos, dabarties pilnatvės ir ateities nežinomybę, šalto proto ir prieštaringų jausmų kovą.
Dalyvavę knygos pristatyme bus pakviesti į ekskursiją Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje.
Renginys nemokamas.

19 val. koncertų salėje „Saulė“ vyks iškilmingas Stasio Šalkauskio premijos teikimas. Atkurta premija bus teikiama po septynerių metų pertraukos. Iškilmingą vakarą ves charizmatiškoji aktorė Virginija Kochanskytė, o savo talentais ir gera nuotaika dalinsis:  Andrius Bartkus (tenoras), Milda  Baronaitė (sopranas), Greta Staponkutė (altas), Augustinas Rakauskas (akordeonas), berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus  Adomaitis), Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Ričardas Šumila).

21 val. „Jonio pastogėje“ grupės „Vairas“ koncertas.

 

ŠEŠTADIENIS

10 val. Respublikinės Šiaulių ligoninės onkologijos klinikoje, Administracijos salėje, 2-ame aukšte (Darželio g. 10, Šiauliai) nemokamas seminaras susidūrusiems su onkologine liga. Praktiniame dviejų temų seminare bus aptariama, kaip tvarkytis su ligos atsinaujinimo baime, nežinomybės jausmu bei gyventi kuo pilnavertiškesnį, prasmingesnį ir kokybiškesnį gyvenimą po ligos – net ir žinant, kad ji gali sugrįžti bei pateikiama informacija apie mokslu pagrįstą mitybą, kuri gali padėti sergant onkologinėmis ligomis. Plačiau čia.

12 val. Šiaulių arenoje vyks Šiaulių kultūros centro organizuojamas respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2018“ finalinys renginys.

18.00 val. Šiaulių dramos teatro mažojoje salėje spektaklis „Rudens istorija“.
Tai atviras pasakojimas apie artimo žmogaus meilės, supratimo ir atjautos ilgesį. Spektaklis sukurtas pagal populiarią italų dramaturgo Aldo Nicolaj pjesę „Geležiniai žmonės“. „Rudens istorija“ – pirmasis specialiai Teatro Mažajai salei kurtas spektaklis. Plačiau čia.

19 val. koncertų salėje „Saulė“ „Stasio Šalkauskio išminties šventė“ Intelektualaus humoro vakaras. Visi kartu su žymiais Lietuvos aktoriais: Ramūnu Cicėnu, Giedriumi Arbačiausku, Algirdu Dainavičiumi, Aušra Štukyte ir režisiere Marija Simona Šimulynaitė mėgausimės geru humoru, skoningai pašiepiančiu tuštybę, perdėtą vartototojiškumą ar nesąžiningumą. Mums humoro vakaras dovanos gerą nuotaiką ir brandžias mintis, o surinktos lėšos atiteks Rimanto Kaukėno paramos fondui, globojančiam vaikus, sergančius vėžiu.

21 val. „Jonio pastogėje“ ansamblio „Nerija“ koncertas.

 

ŠEŠTADIENĮ ir SEKMADIENĮ prekybos centre „Bruklinas“ vyks Triušių paroda.

 

SEKMADIENIS

10 val. Šiaulių arenoje Uodo šeimos turgelis.

———————————————————————

Kiti renginiai

Kitą savaitgalį Šiauliuose vyks EuropojeMuziejų naktis. Šių metų tema „Modernėjanti Lietuva“. Šiauliuose renginiai vyks gegužės 19 d. 19–24 val. 

Programa čia.