Savivaldybė susirūpino medžių laistymu

Kilus diskusijai dėl pastaruoju metu mieste pasodintų medelių priežiūros, Savivaldybės atstovai, pasikvietę specialistus, įvertino medelių situaciją centrinėje miesto dalyje. Nuspręsta, kad atnaujinti ar įrengti laistymui reikalingas sistemas netruks ilgai ir nebus sudėtinga. Darbai prasidės artimiausiu metu.

Vilniaus gatvės bulvare darbininkams nuėmus metalines medelio apsaugas ir nukasus viršutinį sluoksnį, paaiškėjo, kad gatvės rekonstrukcijos metu įrengta paprasta laistymo sistema nebeveikia.

Ant medžių šaknų užpiltas vandeniui laidus skaldos sluoksnis jau susimaišęs su gruntu ir nebeleidžia drėgmei lengvai pakliūti žemyn, o įrengta laistymo sistema per laiką užsinešusi. Pasak Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, situacija nesunkiai sprendžiama.

„Nuėmus metalines apsaugas, reikės nukasti laidumą praradusį skaldos ir grunto mišinį, pakloti naują drenažinį vamzdelį laistymui ir užpilti stambesnės frakcijos skaldelės, geriau granitinės. Medžio šaknis ir vėl lengvai pasieks lietaus vanduo, o per šią sistemą bus galima papildomai laistyti ir tręšti skystomis trąšomis. Atlikus šiuos paprastus veiksmus, ant kiekvieno medelio bus lengvai galima per trumpą laiką užpilti 100 litrų vandens“, – sakė Antanas Bartulis.

Apžiūroje dalyvavęs Šiaulių universiteto dendrologijos dėstytojas Kęstutis Aukselis tvirtino, kad bulvaro liepos pasodintos kiek per giliai. Dėl to medeliai samanoja, lėtėja jų augimas. Palei kamieną užpylus stambesnės skaldos, bus ir kita nauda – rudenį mažiau užmirks šaknies kaklelis ir liepos turėtų pastebimai atsigauti.

Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius patvirtino, kad žiemą gatves ir šaligatvius prižiūrinčioms bendrovėms bus griežtai uždrausta naudoti techninės druskos mišinius ten, kur jie gali pakenkti medžiams.

„Laistymo ir tręšimo sistemos jauniems medžiams yra būtinos bent trejus pirmuosius pasodinimo metus. Vėliau jos gali būti naudojamas pagal poreikį. Šią vasarą matome, kad papildomas laistymas ir tręšimas yra labai reikalingi. Rangovų, kurie vykdo rekonstrukcijos projektus mieste, reikalausime, kad naujai sodinamiems medžiams būtų įrengtos laistymo sistemos. Mieste medžiams augti ir taip daug sunkiau, jiems būtinai reikalinga pagalba“, – komentavo D. Griškevičius.

Beveik nėra jokios galimybės laistyti Dvaro gatvėje prieš keletą metų pasodintus medžius, virš jų šaknų net nėra užpilto vandeniui laidaus sluoksnio.

Jau nuspręsta, kad tiek bulvaro, tiek Dvaro gatvės medeliai naujų laistymo sistemų sulauks artimiausiu metu. Jų laistymas ir tręšimas vyks periodiškai, nuolat įvertinant augalų būklę.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija