Šeštadienis Šiaulių gatvėse: neblaivūs vairuotojai, kontrabandinės cigaretės ir vairuotojas be pažymėjimo

Šeštadienį Šiauliuose policijos pareigūnai surengė reidą, per kurį išskirtinį dėmesį skyrė vairuotojų blaivumui.

IMG_1159 (1)Reidas prasidėjo vos prašvitus. Penki policijos ekipažai dirbo Medelyno ir Gubernijos mikrorajonuose. Apie 7 valandą Birutės gatvėje policininkai sustabdė 43-erių metų vyriškio vairuojamą „Opel“. Vyras buvo blaivus, pateikti dokumentai tvarkingi, tačiau pareigūnų dėmesį patraukė mašinos salone padėtas kontrabandinių cigarečių pakelis. Apžiūrėjus automobilį daugiau cigarečių nerasta. Vyras teigė, įprastai cigaretes perkantis parduotuvėje, bet vakar pakelį rūkalų už 1 eurą įsigijo turguje. Taip esą bandė sutaupyti. Į pareigūno pastebėjimą, kad pigiau būtų iš vis mesti rūkyti, vyras tik numojo ranka – daug kartų bandyta, bet nesėkmingai.

Netrukus pareigūnai sustabdė automobilį „Mercedes Benz“. 35-erių vyras iš karto prisipažino neturįs vairuotojo pažymėjimo. Jo neteko praėjusiais metais, kai įkliuvo vairuojantis neblaivus. Vyras teigė, kad šįryt prie automobilio vairo sėdo, nes labai reikėjo. Tačiau priežasties, kuri jį paskatino vairuoti, asmuo neįvardijo. Jam gresia bauda nuo 434 iki 724 eurų.

Sodo gatvėje pareigūnams įkliuvo neblaivus vyras, vairavęs automobilį „Volkswagen Golf“. Alkoholio matuoklis jo kraujyje nustatė 0,48 promilės girtumą. Pusamžis vairuotojas teisinosi vakare išgėręs 100 gramų degtinės. Taip esą malšino nugaros skausmą.

Dviejų vairuotojų kraujyje taip pat aptikta alkoholio, tačiau jų girtumas neviršijo leistinos normos. Merginai užfiksuotas 0,09 promilės girtumas, jaunam vyrui – 0,13 promilės girtumas. Vaikinas neslėpė vakar su pažįstamais išgėręs kelis litrus alaus, bet nesitikėjęs, kad šįryt alkoholio matuoklis rodys girtumą. Vaikinas džiaugėsi, kad išvengė baudos, padėkojo pareigūnams už darbą ir atminimui pasiėmė antgalį, nes girtumą tikrintis teko pirmą kartą.

IMG_1176 (1)Vėliau reidas persikėlė į kitas Šiaulių gatves. Pareigūnams įkliuvo dar keli vakar vakare alkoholio vartoję asmenys. Dviejų vairuotojų kraujyje alkoholio kiekis viršijo leistiną normą. Alkoholio matuoklis parodė 0,52 ir 0,54 promilės girtumą.

Per reidą pareigūnai taip pat nustatė kitų pažeidimų: 3 vairuotojai nesegėjo saugos diržų, 1 vairuodamas šnekėjo telefonu, 1 neturėjo draudimo, 1 techninės apžiūros, 1 nebuvo įsijungęs šviesų. 1 pažeidėjas įkliuvo dėl tamsinto priekinio stiklo.

Po pietų reidas buvo tęsiamas. Policijos pareigūnai didesnį dėmesį skirs pėstiesiems.