Šiauliai laukia sugrįžtant paraolimpinio čempiono!

Šiaulietis lengvaatletis Mindaugas Bilius šią naktį dar kartą sujaudino tiek miesto, tiek visos Lietuvos gyventojus. Dalyvaudamas rutulio stūmimo rungtyje (F37 klasėje) varžovus paliko toli už nugaros, ir įrankį nustūmė 16 metrų 80 centimetrų bei iškovojo aukso medalį Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse. M. Bilius pagerino asmeninį, Lietuvos ir Europos rekordą.

Sportininkas parolimpinių žaidynių disko metimo varžybose jau anksčiau iškovojo sidabro medalį. Išvykdamas į paraolimpines žaidynes M. Bilius tikėjosi geresnių rezultatų rutulio stūmimo rungtyje. Dalyvaudamas jau antroje paraolimpiadoje lengvaatletis kėlė sau tikslus patekti į finalus ir kovoti dėl medalių. Tikslai pasiekti.

„Didžiausias laimėjimas yra ne man pačiam, o visai šaliai ir visiems neįgaliems. Aš tikiuosi, kad bus įmanoma pakeisti tai, kas dedasi pas mus neįgaliųjų sporte ir parodyti, paaiškinti visiems ir pasakyti. Viską stengsiuosi daryti, kad neįgaliųjų sportas Lietuvoje įgautų kažkokią prasmę. Nes prasmė nėra iškovoti medalį. Prasmė yra, kad žmonės čia atvažiuoja būdami be rankų, be kojų. Plaukia be abiejų rankų – va čia yra visa esmė“, – iškart po pergalės su trykštančia energija kalbėjo M. Bilius.

Jis už savo pergales dėkojo treneriui Rimantui Plungei, jį penkerius metus treniruojantį be jokio atlyginimo.

Šiauliai sugrįžtant paraolimpinio čempiono lauks rugsėjo 22 d. Lengvosios atletikos manieže 18 val. planuojamas iškilmingas sutikimas. Sportininkui bus įteiktas 5800 Eur premijos čekis (už abu medalius). Pagal miesto Tarybos patvirtintą tvarką vienodo dydžio premijos skiriamos tiek olimpinių, tiek paraolimpinių žaidynių medalininkams.

 

Šiaulių miesto savivaldybės info.