Šiauliečiai susivienijo socialinei akcijai „Aš ir Tu – tai Mes“

Šiauliai drauge su visa Lietuva, o ko gero, ir visu pasauliu, minėjo Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną. Ji įprasminta visą šalį suvienijusia socialine akcija „Aš ir Tu – tai Mes“. Tuo pat metu, kaip ir daugelyje Lietuvos miestų bei miestelių, Šiaulių bulvare, prie Kaštonų alėjos, būrėsi neįgalieji ir visi, norintys išreikšti jiems solidarumą, vienybę bei palaikymą.

Kadenciją baigusio LR prezidento ir Šiaulių miesto Garbės piliečio Valdo Adamkaus globojama socialinė akcija Šiauliuose sukvietė išties nemažą būrį. O tai, ką drauge sukūrė visi susirinkusieji, geriausia buvo matyti iš paukščio skrydžio – žmonės sustojo taip, kad sudėliotų didžiulį ženklą, vaizduojantį vežimėlyje sėdintį neįgalųjį. Toks gyvas piešinys iš besišypsančių veidų ir mojančių rankų įamžintas nuotraukoje, aukštai virs akcijos dalyvių galvų iškėlus skraidyklę su fotoaparatu.

Tokia prasminga akcija renginys, skirtas Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai, Šiauliuose tik prasidėjo. Visi susirinkusieji kviesti prisijungti prie, vadinamojo, flešmobo – bendro masinio šokio, kurį užkūrė žinoma trenerė, instruktorė Jurga Mikelionienė.

Akivaizdu, kad viena iš akcijos tikslų – parodyti žmonių bendrystę – išpildytas jau per pirmąsias renginio minutes. Įsilieti į didelį šokėjų ratą nesidrovėjo niekas – džiugios nuotaikos pagauti, kaip mokėjo, taip krutėjo ir sveikieji, ir vienokią ar kitokią negalią turintys, net ir neįgaliųjų vežimėliuose.

Prie šokančiųjų prisijungė ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Šiandien yra Tarptautinė neįgaliųjų diena. Mes, nepaliesti negalios, galima sakyti, šiandien susirinkome bent pamėginti įsivaizduoti, ką tai reiškia. Ir tuo pačiu – paieškoti bendro sutarimo, ką galėtumėm daryti geriau, kad visuomenėje nebesijaustų skirtumo tarp neįgalių žmonių ir sveikųjų. Aš manau, Šiauliuose visapusiška tolerancija auga kasdien, todėl mes šį užsibrėžtą tikslą pasieksime labai greit. Kviečiu kitąmet į šitą renginį atsivesti dar daugiau draugų, pažįstamų, kad šią žinią skleistumėme dar plačiau“, – susirinkusiuosius ragino A. Visockas.

Pasveikinti renginio dalyvių atvyko ir daugiau garbių svečių. Tarp jų – LR Seimo narys dr. Stasys Tumėnas.

„Šiandien yra diena, primenanti kiekvienam mūsų, kad gyvenimas yra labai įvairus – šiandien esi sveikas, o jau rytoj gali užklupti liga. Ir dėl to mes turime būti vieningi, palaikyti vieni kitus. Stiprybės, kantrybės ir sveikatos visiems“, – į miestiečius kreipėsi šiaulietis S. Tumėnas.

Renginio metu ekrane virš scenos keitėsi įspūdingos fotografijos. Tai neseniai Seime atidarytos veiklių šiauliečių inicijuotos ir visoje šalyje atgarsio sulaukusios parodos „Ypatingas grožis“ kūriniai. Iš jų žvelgia 109 modeliais virtę neįgalieji ir juos globojantys žmonės. Padedant didžiulei komandai – profesionaliems fotomenininkams, visažistams ir aktyviems visuomenininkams – unikali paroda visuomenei atskleidė išties ypatingą grožį – tą, kuris puošia negalios paliestą žmogų.

 

Nuotraukos autorius – Darius Ančerevičius.