Šiauliečiai – Vilniuje vykusių „Robotų kovų“ organizatoriai

Vilniečiai ir šio miesto svečiai paskutinę rugsėjo savaitę turėjo galimybę dalyvauti pirmą kartą Lietuvoje rengiamoje „Inovacijų savaitėje 2016“. Šį renginių ciklą inovacijų tema kartu su partneriais organizavo Lietuvos Respublikos ūkio ministerija.

Džiugu, kad spalio 1 dieną, šeštadienį, Vilniuje, prie Baltojo tilto, ,,Inovacijų savaitės 2016“ finaliniame renginyje Šiaulių miesto vardas buvo minimas nekart. Šalia bepiločių skraiduolių, dronų pasirodymų net 3 valandas vyko Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos ir Šiaulių robotikos klubo organizuotos „Robotų kovos“, kuriose rungėsi robotų kūrėjai iš visos Lietuvos. Karštas ir įnirtingas robotų kovas stebėjo gausus būrys žiūrovų nuo pačių mažiausių iki vyriausių. Daugelis mažųjų nenustigo vietoje ir buvo be galo laimingi, kai po varžybų galėjo išbandyti profesionalų kurtus robotus. Iš viso finalinį renginį aplankė apie 2000 žiūrovų! Jį įspūdingai baigė Mini Sumo robotų „mirties kova“ – visų Mini Sumo robotų mūšis vienu metu viename ringe.

Varžybų dalyviai džiaugėsi žiūrovų palaikymu ir jiems atsidėkodami ne tik emocingai varžėsi rungtyse, bet ir pristatė kai kurių robotų veikimo pagrindinius principus. Be to, jie kovojo dėl tikrai vertingų prizų: planšečių, dronų ir kitų. Organizuotose penkiose varžybų rungtyse net po 3 prizines vietas iškovojo Pakruojo rajono Balsių pagrindinės mokyklos ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio filialo Technologijų mokymo centro atstovai, 2 prizines vietas – Klaipėdos universiteto robotikos klubo nariai, 1 prizinę vietą – Gargždų laisvalaikio centro atstovas. Jau formuojasi graži tradicija, kad Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos robotikos būrelio ,,SquareRobo“ komanda, Šiaulių robotikos klubo ir Jaunųjų technikų centro nariai iš varžybų nebegrįžta be medalių. Ir šiose varžybose po 2 prizines vietas iškovojo Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos, Robotikos klubo ir Jaunųjų technikų centro atstovai.

Džiaugiamės, kad sostinėje su plačiąja visuomene galėjome pasidalinti gerąja šiauliečių patirtimi vystant robotiką. Tikimės, kad dar daugiau entuziastų iš visos Lietuvos užsikrės visiškai nekenksmingu robotų kūrimo virusu!

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktorė Jūratė Kaščiuškienė