Šiaulių fotografai prieš šventes džiugina vaikus

help portrait4Artėjant Kalėdoms Šiaulių fotografai vaikus iš sunkiai besiverčiančių šeimų pradžiugina dovanodami fotosesijas. Šiemet surengtos net dvi  akcijos.

„Fotografijos namų“ kolektyvas prisijungė prie pasaulinės akcijos „Help – portrait“ (liet. – „Pagalbos portretas“) . Akcija populiari visame pasaulyje, jos metu nufotografuojamas žmogus ir jam padovanojama įrėminta nuotrauka. Dažniausiai dalyvauti fotosesijoje kviečiami tie, kurie patys negali sau leisti profesionalaus fotografo paslaugų. Tai vieniši žmonės, vienos mamos ir tėčiai, auginantys vaikus, daugiavaikės, socialiai remtinos šeimos, ligoniai. Fotografai, stilistai, visažistai dirba be jokio atlygio.

Šiauliečiai į šią akciją pakvietė 12 vaikų iš Dienos centro. Kaip pasakojo akcijos dalyvis Rolandas Parafinavičius, vaikai atėjo ne tik pasipuošę gražiausiais drabužiais, bet ir su dovanomis – pačių pieštomis atvirutėmis.

Nuotr. Fotografijos namų ir Miglės Stankevičienės

Fotostudija buvo išpuošta Kalėdiniais akcentais, dirbo būrys fotografų, visažistės, kurie nefotografavo, tie bendravo su vaikais. Mažiesiems svečiams padovanojus padarytas ir įrėmintas nuotraukas emocijų netrūko ir patiems fotografams, ir vaikams: „Kai kurie susigraudino vos ne iki ašarų, viena mergaitė taip džiaugėsi, kad niekaip negalėjo iš rankų paleisti rėmėlio, net ir tuomet kai vilkosi paltą“, sakė R. Parafinavičius.

Dar vieną panašią akciją fotografai surengė Kuršėnų Pavenčių mokyklos mokiniams. Ši kartą modeliais tapo 13 vaikų iš sunkiau besiverčiančių šeimų.

Fotosesija vyko ten, kur vaikai gyvena, valgo, miega ar žaidžia. Kaip pasakojo R. Parafinavičius, kiekvienas vaikas išsitraukė po fotografą, kuris jį fotografavo. Menininkų buvo daugiau nei vaikų, tad kai kurie mokiniai ieškoti įdomių kadrų ir bendrauti galėjo net du dviemis fotografais. Geriausios nuotraukos atsidūrė virtualioje parodoje (žiūrėti parodą).

„Norėjosi, kad įamžintose šių vaikų gyvenimo akimirkose kalbėtume ne tik apie sunkumus, su kuriais susiduria socialiai pažeidžiami vaikai. Siekėme atkreipti dėmesį į tuos dalykus, kurie kiekvieną iš mūsų vis dėlto verčia šypsotis, prisiminti sapnus ir svajones, džiugias akimirkas“, – Pavenčių mokyklos interneto svetainei sakė parodos sumanytoja Raimonda Strazdauskaitė.

Prieš šventes fotografai dar kartą aplankys Pavenčių mokyklos vaikus ir šį kartą pradžiugins nedideliais albumais su jų pačių nuotraukomis ir saldžiomis dovanėlėmis. Vaikai visą savaitę gyvena mokyklos bendrabutyje, tad dar du paramos klubai taip pat rengė labdaros akciją, kad vaikams būtų naujos lovos ir čiužiniai.

Šaltinis: null