Šiaulių krašto turizmo forume ieškota naujų perspektyvų

Pirmą kartą Šiauliuose surengtas Šiaulių krašto turizmo forumas, kuriuo siekta glaudesnio viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo.

Šiaulių turizmo informacijos centro organizuotas Turizmo forumas į Šiaulių universiteto biblioteką subūrė beveik pusantro šimto dalyvių. Pasisakymuose ir diskusijose dalyvavo ne tik Šiaulių regiono turizmo informacijos centrai, bet ir į miestą atvykęs Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė, laikinai Turizmo departamento direktorės pareigas einanti Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, LR Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Kudzmanienė, VšĮ „GO Vilnius“ Turizmo ir konferencijų biuro vadovė Jolanta Beniulienė, krašto politikai bei turizmo paslaugų, verslo atstovai. Forumo dalyvius bei svečius sveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Žagarės parapijos klebonas, gidas Marius Dyglys, Lietuvos pramoninkų konfederacijos viceprezidentas Alvydas Stulpinas.

Pasaulis atsigręžia į regionus

„Šiauliai – yra šešti TOP-10 savivaldybių, kurios 2016 metais gali džiaugtis sparčiai augančiu užsienio turistų apgyvendinimu“, – oficialius duomenis Turizmo forumo metu citavo I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Šie rezultatai atrodė akivaizdūs ir po 25-erių metų į Šiaulius sugrįžusiai Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evaldai Šiškauskienei. „Nustebau pamačiusi pilnas bulvaro kavines ir restoranus“, – apie savo dviejų dienų viešnagę mieste atsiliepė E. Šiškauskienė. A. Stulpinas replikavo, kad siekiant didesnių tikslų, verslininkams verta bendrauti su turizmo informacijos centrais.

Turizmo forume akcentuota, kad pasaulis atsigręžia į regionus. „Net Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija pabrėžia, kad turistai traukia į regionus, ieškodami unikalių patirčių“, – teigė LR Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Kudzmanienė. Kad Šiaulių regionas turi didinti potencialą, sutiko ir Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius bei I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Naujas iššūkis – konferencinis turizmas

Forume vyko aktyvios diskusijos aktualiais maitinimo sektoriaus, turizmo rinkodaros ir kitais klausimais. Didelis dėmesys buvo skiriamas konferencinio turizmo galimybėms Šiaulių krašte. Šiaulių TIC pristatė naują elektroninį leidinį „Konferencijų galimybės Šiaulių regione“. Šis inovatyvus dviem formatais išleistas leidinys – reprezentatyviausias konferencinio turizmo gidas, kuriame pateikiama informacija planuojantiems organizuoti konferencijas, verslo susitikimus ar seminarus Šiaulių regione. Čia savo paslaugas reklamuoja daugiau kaip pusšimtis kultūros, švietimo, konferencijų, pramogų centrų bei kaimo turizmo sodybų. Renginio metu pristatytas ir naujas Šiaurės Lietuvos kolegijos Konferencijų centras.

Apie tai, kaip regionui tapti konferencijų turizmo traukos centru, įžvalgas ir patarimus išsakė šios turizmo šakos ekspertė J. Beniulienė. Konferencinis turizmas Baltijos šalyse vertinamas kaip sezoniškumo mažinimo priemonė.

Turizmo sektoriaus dinamika ir iššūkiai

Forumo organizatoriai neabejoja – tik viešojo ir privataus sektoriaus susivienijimas gali skatinti didesnius turistų srautus į Šiaulių kraštą. Šiaulių TIC iniciatyvos rodo, kad verslininkų nebereikia dėl to įtikinėti – žiemą užsimezgusią gastronominę kelionę „Žiemos skonis“ pakeitė ilgalailaikė kulinarinė iniciatyva „Saulės skonis“. Turizmo galimybes šalyje pristačiusi I. Trakimaitė-Šeškuvienė gastronominį turizmą įvardijo kaip Europoje labiausiai augančią turizmo rūšį.

Artimiausiu metu forumo organizatoriai sieks kurti ilgalaikę krašto komunikacijos strategiją, skirtą bendradarbiavimo turizmo sektoriuje efektyvumui didinti, siekiant pritraukti didesnius turistų srautus.

„Būnant vieningiems galima nuveikti kur kas daugiau. Tik sutelktai dirbanti savivalda, turizmo informacijos centrai, paslaugų teikėjai bei Ūkio ministerija gali pasiekti visiems matomų rezultatų“, – įsitikinusi Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

Šiaulių turizmo informacijos centras

Įdomioji statistika

  • Vienas žmogus vidutiniškai išleido apie 25,2 eurus kelionei. (2016 m. Pagal Statistikos departamentą).

  • 2016 m. bendras Centro lankytojų skaičius – 27 944. Lyginant su 2015 m. statistiniais duomenimis, lankytojų skaičius išaugo 85,5 proc.

  • Per praėjusius metus užsienio turistų apgyvendinimas Šiaulių miesto savivaldybėje išaugo 41 proc.