AktualuŠvietimas

Šiaulių mokykloje popierines knygas pradeda keisti elektroninės

Šiauliai suskubo spręsti knygų trūkumo mokyklose ir bibliotekose problemą. Tam miesto savivaldybė įsigijo prieigą prie leidyklos „Vyturys“ elektroninės bibliotekos platformos, kurioje suskaitmeninta apie 400 mokyklų programose numatytų knygų.  Biblioteka gali naudotis visi miesto mokyklų mokiniai, mokytojai ir tėveliai.

Pirmadienį Šiaulių miesto savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovė Asta Lesauskienė pristatė naująją elektroninę platformą, kurią Savivaldybė įsigijo iš leidyklos „Vyturys“ už metinį 10 tūkst. Eur mokestį. Ši sistema miesto 1-12 klasių mokiniams leis patogiai pasiekti apie 80 proc. mokyklų programinės privalomos ir konteksto literatūros, reikalingos pagal atnaujintas lietuvių kalbos ir literatūros kalbos programas. Leidyklos „Vyturys“ elektroninės bibliotekos platformoje esančios knygos yra nemokamos. Departamento vadovė pabrėžė, kad naujoji sistema panaikins būtinybę pirkti spausdintas knygas, todėl mokinių šeimoms nebeteks papildomai išlaidauti. Taip pat pasidžiaugta, kad ši skaitmeninė biblioteka lengvai prieinama tiek per įprastus, tiek per planšetinius kompiuterius bei išmaniuosius telefonus, todėl ja galima naudotis ir per pamokas, ir laisvalaikio metu.

Šiaulių „Jovaro“ progimnazija viena pirmųjų mieste įdiegė naująją Savivaldybės siūloma sistemą. Mokyklos direktorius Arvydas Kukanauza teigia, kad tikrąją naujosios sistemos naudą ir mokinių aktyvumą bus galima matyti metų pabaigoje. Direktoriaus manymu, grožinės literatūros suskaitmeninimas ateityje taps neišvengiamas, todėl galimybė skaityti elektronines knygas yra naudinga ir sveikintina. Šiaulių „Salduvės“ progimnazijos bibliotekos vedėja Edita Ševeliovienė spaudos konferencijoje pasidžiaugė, kad mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo naujosios sistemos diegime. Bene didžiausias jos privalumas, bibliotekos vadovės teigimu, yra patogumas. Mokyklų bibliotekos negali pasigirti visomis būtinomis pagal ugdymo programą knygomis, todėl elektroninė biblioteka ženkliai padidino knygų prieinamumą.

Atnaujinus lietuvių kalbos mokymo programas literatūros kūrinių prieinamumas dėl to nepadidėjo. Vadovėlius vos įperkančioms mokykloms esminis bibliotekų fondų atnaujinimas yra sunkiai įmanomas. Dažnai mokyklos grožinių kūrinių įsigijimui skiria tik minimalias lėšas, programinių kūrinių nepakanka nei mokyklose, nei bibliotekose, todėl vieną ar dvi privalomų knygų kopijas dalinasi dešimtys ar šimtai moksleivių.

Didžiausias tarptautinis EBPO tyrimas rodo, kad kalbiniai mūsų penkiolikmečių pasiekimai jau 10 metų yra „stabilūs”, tačiau kaimynai estai (6) ir lenkai (13) yra lyderių lentelės viršuje, o Lietuva tenkinasi žemiau vidurkio esančia 39 vieta. Pagal geriausiai besimokančių vaikų rodiklius net nuo vidurkio atsiliekame ne procentais, bet kartais. Akivaizdu, kad būtina ieškoti inovatyvių būdų, skatinančių vaikų susidomėjimą skaitymu ir literatūra, didinančių prieigą prie reikalingų knygų.

Jei reikiamas kūrinys yra „Vyturio“ bibliotekoje, jis yra prieinamas neribotam skaičiui moksleivių neišeinant iš namų ar mokyklos. Mokytojams nereikia investuoti savo laiko į pažintį su naujomis technologijomis, užtenka žinoti, kad reikiamas kūrinys yra „Vyturyje“ ir nurodyti tai mokiniams.

Norint pradėti naudotis elektronine „Vyturio“ biblioteka, reikia susikurti paskyrą puslapyje www.vyturys.lt, registracijos metu laukelyje „Dovanos kodas“ suvesti jūsų mokyklai skirtą kodą.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai