Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazistai „pasimatavo“ įvairias profesijas

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos III-IV klasių gimnazistai dalyvavo Šiaulių valstybinės kolegijos organizuojamose „Jaunojo kolegos“ dienose. „Jaunasis kolega“ – tai Lietuvos Junior Achievement programa, grindžiama partneryste tarp mokyklos ir įmonės. Šia partneryste siekiama sukurti sąsają tarp darbo pasaulio ir mokinių, kurie vėliau taps įmonių, įstaigų,organizacijų darbuotojais, vadovais, paskatinti mokinius siekti užsibrėžtų tikslų, tobulinti akademinius bei praktinius įgūdžius, suteikti galimybę praktinei veiklai (nors ir vienos dienos), kuri padėtų mokiniui apsispręsti renkantis profesiją bei planuojant karjerą.

„Saulėtekio“ vaikinai, besidomintys technologijos mokslų studijų sritimis, susipažino su autotransporto inžinieriaus specialybe, praktiškai stebėjo, kaip vykdoma automobilių techninė priežiūra, diagnostika ir remontas parenkant inovatyvias technologines bei organizacines priemones. Susipažindami su turizmo ir poilsio specialisto profesija, gimnazistai sužinojo, kaip organizuoti ir vykdyti turizmo bei apgyvendinimo įmonių veiklą efektyviai bendraujant ir bendradarbiaujant nuolat kintančioje verslo aplinkoje.

Didelio susidomėjimo sulaukė studijų programos (kosmetologija) krypties šaka – grožio terapija. Merginos mokėsi savarankiškai organizuoti ir teikti grožio paslaugas, spręsti profesinės veiklos problemas bendradarbiaujant su sveikatingumo ir sveikatinimo sričių specialistais.

 

IIb ir IIIa klasių auklėtoja Giedrė Kielatė

Šaltinis: null