AktualuŠiauliai

Šiaulių senjorai „rašo“ savo gyvenimo knygą

Šį pavasarį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (ŠAVB) entuziastingai pradėjo nauju edukacinių-kūrybinių užsiėmimų ciklu „Mano gyvenimo knyga“. Edukacinių užsiėmimų tikslinė grupė – Šiaulių miesto senjorų bendruomenė. Kyla natūralus klausimas, kodėl būtent senjorai?

Biblioteka ir joje įkurtas Knygos grafikos centras nuolat siekia kurti inovatyvius bibliotekos veiklos modelius, kurie būtų įtraukūs socialinės rizikos grupėms, specialiųjų poreikių ir senyvo amžiaus asmenims. Bibliotekoje daugelį metų organizuojami įvairūs renginiai senjorams (kompiuterinio raštingumo mokymai, susitikimai su žymiais žmonėmis ir kt.), jų metu pastebimas kūrybinių veiklų senstančiai visuomenės daliai poreikis ir nauda. Todėl ŠAVB projektu „Mano gyvenimo knyga“ užsibrėžė suburti Šiaulių miesto senyvo amžiaus bendruomenę kūrybinei veiklai glaudžiai bendradarbiaujant su Šiaulių trečio amžiaus universitetu ir Pagyvenusių žmonių asociacija. Tokio amžiaus žmonės dažnai būna pasyvūs, vieniši, o bendravimas ir kūryba gali padėti atverti naujas galimybes gyvenime, pasijusti visaverčiu visuomenės nariu, mažinti kultūrinę atskirtį ir labiau pasitikėti savo jėgomis, aktyvinti bendruomenių įsitraukimą į kultūrinių įstaigų veiklą, miesto kultūrinį gyvenimą.

Projektas, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė – tai edukacinių veiklų ciklas, kuriame senjorų bendruomenė įsitraukia į menines įvairių kūrybinių dirbtuvių veiklas. Dalyviai susipažįsta su knygos kūrimo principais – nuo meninio rašto iki knygrišystės ir elektroninių knygų kūrimo. Dalyvaudami 6 meninėse edukacinėse veiklose, susidedančiose iš įvairių kūrybinių dirbtuvių (knygos dekoravimo ir įrišimo, knygos ženklų, puslapių marginalijų, iliustracijų, portretinio grafičio, rašto meno ir kaligrafijos kūrimo, dalyvių gyvenimo istorijų vizualizavimo ir elektroninių knygų kūrimo), dalyviai sukuria savo autorines knygas.

Šios senjorų sukurtos knygos ir bus pagrindinis projekto rezultatas – jos turi ne tik sentimentalią, bet ir meninę vertę. Sukurta knyga taps ne tik meno kūriniu, bet ir įgis išliekamąją vertę šeimos ir draugų rate. Knygos taip pat bus eksponuojamos ŠAVB galerijoje, o jų elektroninės versijos bus skelbiamos virtualioje erdvėje (bibliotekos interneto svetainėje). ŠAVB Knygos grafikos centras, bendradarbiaudamas su senjorų bendruomenėmis, sieks, kad projektas taptų tęstine veikla ir ieškos galimybių plėsti veiklas nacionaliniu lygiu.

Tomo Pauliuščenkos inf.

Ievos Slonksnytės nuotr.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai