Šiauliuose pradeda veikti „Toksikos“ pavojingų atliekų sąvartynas, pastatytas už 3 mln. eurų

Šiauliuose pradeda veikti daug diskusijų tarp gyventojų keliantis pirmasis ir vienintelis Lietuvoje pavojingų atliekų sąvartynas. Projektas įgyvendintas per 2 metus, finansuojant ES fondams ir Lietuvai. Į sąvartyno pastatymą buvo investuota per 3 mln. eurų.

Pavojingų atliekų sąvartyno kaupo dugno plotas –  apie 7880 kv. metrų, pastatytos pavojingų atliekų sąvartyno 4 sekcijos, įrengtas pavojingų atliekų stabilizavimo baras.

„Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas sako, kad sukurta reikiama sistema saugiai šalinti pavojingas atliekas, kurios susidaro šalies teritorijoje.

„Yra įsigyta pavojingų atliekų sąvartyno laboratorinė įranga, leidžianti tiksliai nustatyti atliekų pobūdį, įdiegtos stabilizavimo technologijos. Tai užtikrina, kad visos pavojingos atliekos, kurios negali būti deginamos, bei po deginimo liekančios atliekos, bus saugiai surinktos į specialų tam skirtą sąvartyną ir tinkamai užkonservuotos”, – sakė A. Dirvinskas.

Remiantis principu „teršėjas moka”, sąvartyno ir deginimo įrenginio veiklos sąnaudos bus dengiamos imant mokestį už surinktas pavojingas atliekas iš pramonės įmonių ir namų ūkių.